Reklama

Lokalna Karta Dużej Rodziny na terenie gminy Dzikowiec

Opublikowano:
Autor:

Lokalna Karta Dużej Rodziny na terenie gminy Dzikowiec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na ostatniej sesji samorządowcy pochyli się nad uchwałą w sprawie wprowadzenia na terenie gminy Dzikowiec Programu Wsparcia Rodzin Wielodzietnych – Lokalna Karta Dużej Rodziny. W ramach wsparcia rodziny wielodzietne będą mogły korzystać ze specjalnej ulgi na basen w Kolbuszowej i Cmolasie.

Jak czytamy w uchwale, pomoc będzie przysługiwała rodzinom wielodzietnym, czyli takim, których członkowie zamieszkują pod wspólnym adresem na terenie gminy Dzikowiec, w których rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci: w wieku do 18 roku życia lub w wieku do 25 roku życia – w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej, a także bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci niepełnosprawnych.
 
 

 

Dla posiadaczy ogólnopolskiej karty
Kto więc w praktyce skorzysta z programu? Jak tłumaczy Urszula Hahn, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzikowcu, to przede wszystkim te rodziny, które już posiadają Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, a takich na terenie całej gminy jest około 150.

– Na pewno skorzystają ci, którzy już posiadają Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny. Z tego, co wiem, już teraz chętnie korzystają z tych zniżek, które im przysługują, np. robiąc zakupy w Piotrze i Pawle czy idąc do kina Helios w Rzeszowie albo jadąc na basen do Sokołowa Małopolskiego. Także niektóre stacje benzynowe na terenie województwa podkarpackiego oferują zniżki dla takich rodzin. Baza instytucji oferujących zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny jest dostępna na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl. Myślę więc, że jeżeli tylko będą chętni, to skorzystają także z tych dodatkowych zniżek – mówi kierownik GOPS.

Więcej w 49 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE