Reklama

Lokalizacja przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej do zmiany. Co proponują radni?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni chcą zmiany lokalizacji przejścia dla pieszych na ulicy Obrońców Pokoju w Kolbuszowej. Chodzi o "zebrę" znajdującą się naprzeciwko kolbuszowskiej "Dwójki". Jak argumentują swoją propozycję?

- Zgłaszaliśmy do projektu bezpieczne przejście naprzeciwko szkoły nr 2 przy ul. Obrońców Pokoju. Wiem, że wyszły tam komplikacje, ale wypadłoby coś zrobić z tym przejściem. Jest ono fatalnie usytuowane - mówił radny Mirosław Kaczmarczyk.

- W tej chwili powstaje tam osiedle bloków. Radny Józef Fryc zna się na tym doskonale, potwierdzi, że w tym miejscu nie powinno być przejścia dla pieszych. Może czas wystąpić, póki są wakacje i nie doszło do żadnego nieszczęścia

- podkreślił samorządowiec. 

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, zaznaczył, że urząd zwracał uwagę na potrzebę zmiany lokalizacji przejścia dla pieszych.

- Jak państwo zauważyliście, jadąc po drogach powiatowych, pojawiły się bezpieczne oznakowane przejścia dla pieszych z pomiarem prędkości. Walczyliśmy o to, aby bezpieczne przejście dla pieszych powstało w rejonie "Dwójki", niekoniecznie w tym samym miejscu

- powiedział włodarz. 

Urząd chce, aby obok szkoły przejście było dobrze oznakowane i miało pomiar prędkości dla kierowców, którzy czasami różnie się w tym rejonie zachowują.

Dlaczego zatem wspomniane przejście nie zostało zmodernizowane jak pozostałe na terenie powiatu kolbuszowskiego? 

- Okazało się, że działka drogowa nie ma uregulowanego stanu prawnego. Zarząd nie jest właścicielem tej działki, właściciel jest nieustalony. Wymóg był taki, żeby przystąpić do programu bezpieczne przejścia, trzeba mieć tytuł do nieruchomości, czyli własność - wyjaśnił Jan Zuba. 

W tym wypadku starosta na tym odcinku, gdzie znajduje się przejście dla pieszych przy szkole podstawowej, nie mógł nic zrobić, jeżeli chodzi o skorzystanie z funduszy, jakie były do dyspozycji w ramach rządowego programu. 

- Mam nadzieję, że zmiana lokalizacji, przesunięcie w kierunku miasta lub Nowej Wsi bez dużych nakładów inwestycyjnych pewnie będzie możliwe i o to wystąpimy do pana starosty

- uspokoił Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

W ostatnim czasie na terenie powiatu kolbuszowskiego przebudowano 10 przejść dla pieszych. Zmodernizowano przejścia w Woli Raniżowskiej, Nowej Wsi, Raniżowie, Wilczej Woli, Przyłęku, Weryni, Dzikowcu oraz Niwiskach.

W sumie zadanie kosztowało 2 mln 722 tys. zł i zostało zrealizowane przy udziale funduszy pozyskanych przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z tego źródła powiat kolbuszowski otrzymał 2 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy