Reklama

„Łojdiridi” po raz trzeci, czyli potańcówka z muzyką na żywo

Opublikowano:
Autor:

„Łojdiridi” po raz trzeci, czyli potańcówka z muzyką na żywo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już po raz ósmy, a po raz trzeci w powiecie kolbuszowskim, spotkają się miłośnicy muzyki tradycyjnej regionów szeroko pojętej Rzeszowszczyzny. Wydarzenie to zaplanowano na najbliższą sobotę (8 lutego) w Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej.

- "Łojdiridi" to aktywne uczestnictwo. To ukłon w stronę dawnych wesel i zabaw wiejskich, gdzie każdy umiał zatańczyć polkę, oberka; bez tej umiejętności osoba stawała się nieatrakcyjna w społeczeństwie - wyjaśniają organizatorzy. 

Wydarzenie to rozpocznie się warsztatami, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych tancerzy można opanować podstawy kroków oraz współpracy w parze. Nabytą wiedzę można będzie wykorzystać na potańcówce, podczas której zawsze występują kapele i muzycy tradycyjni z regionu, wykonując charakterystyczną dla tych stron muzykę.

- Impreza jest skierowana absolutnie dla wszystkich, nie trzeba umieć tańczyć, nie trzeba mieć partnera! Jeśli ktoś chciałby tylko posłuchać muzyki, albo zobaczyć, jak dziś można bawić się do tej tak zwanej "ludowizny" - jak najbardziej zapraszamy, krzesła, a może nawet i jaki stolik się znajdzie! - zachęcają organizatorzy. 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Gdzieś Tu" a współorganizatorami Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Kolbuszowej Górnej, ze strony którego będzie można liczyć na strawę dla ciała. Wstęp na wydarzenie to dobrowolny datek do kapelusza.

PROGRAM:

  • 16:30 - 18:00 - warsztaty tańca dla wszystkich i zabawy dla najmłodszych (w osobnej sali)
  • 18.00 - 21:00 - potańcówka: Kapela Iskierczanie (Dębica - Latoszyn) oraz Kapela z Huty Komorowskiej
     

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE