Reklama

Lody wycofane z Biedronki. GIS wydał ostrzeżenie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. cbakobus z Pixabay

Lody wycofane z Biedronki. GIS wydał ostrzeżenie - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Fot. cbakobus z Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że popularne lody mogą być skażone rakotwórczą substancją. Produkty zostały wycofane z obrotu ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo dla zdrowia. Można było kupić w Biedronkach.

Firma Unilever Polska sp. z o.o. poinformowała Głównego Inspektora Sanitarnego, że w kilku partiach popularnych lodów jej produkcji może występować groźny dla zdrowia tlenek etylenu.

Jest to substancja zakazana na terenie Unii Europejskiej. Przypisuje się jej odpowiedzialność za powstawanie nowotworów, zaburzenia płodności oraz rozwoju dziecka w łonie matki. Spożywana w nadmiernych ilościach może powodować zawroty głowy. Przy zewnętrznym kontakcie ze skórą istnieje ryzyko jej oparzenia. Może również nieodwracalnie uszkodzić oczy. Więcej informacji na temat związku chemicznego znajduje się na tej stronie.

Jakie lody zostały wycofane?

Aby sprawdzić, czy znaleźliśmy się w posiadaniu skażonego produktu, konieczne jest zweryfikowanie informacji zamieszczonych na opakowaniu z tymi, które przedstawione zostały przez GIS w komunikacie.

Lody SPIDERMAN 6 x 60ml (Multipack)

  • Numer partii: 109004M54, 033904M54
  • Data minimalnej trwałości: 06/2022, 09/2022
 

Lody FROZEN II Olaf 6 x 60ml (Multipack)

  • Numer partii: 030904M54, 031004M54, 031404M54, 031204M54
  • Data minimalnej trwałości: 05/2022, 05/2022, 05/2022, 05/2022
 

Jakie kroki zostały podjęte?

Firma Unilever Polska sp. z o.o. przekazała informację o zagrożeniu odbiorcy produktu. Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sklepów Biedronka, wycofuje lody z obrotu pod kontrolą organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W przypadku spożycia w/w słodyczy i złego samopoczucia z tym związanego, należy skonsultować się z lekarzem.

W razie dodatkowych pytań, konsumenci mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 8:15-16:15, gdzie pracownicy udzielą wszelkich informacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy