Reklama

Leśnicy zasadzą miliony drzew na Podkarpaciu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Leśnicy zasadzą miliony drzew na Podkarpaciu [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie zasadzi ponad 12,5 mln sadzonek na terenie naszego województwa. Pracami objęto teren 1880 hektarów - w tym 1600 ha posłużyło na odnowienia i posadzenia w drzewostanach porolnych.

Podkarpaccy leśnicy sadzili głównie jodły, buki i sosny, stosownie do siedliska. Ponadto posadzono również sporo dębów, których przybyło na leśnych uprawach prawie dwa miliony. RDLP w Krośnie koncentruje swoje działania przede wszystkim na drzewostanach na gruntach porolnych, gdzie zachodzi konieczność zmiany składu gatunkowego i dopasowania go do siedliska oraz w miejscach trudnych, silnie zachwaszczających.

Do działań leśników dołączyli pszczelarze z powiatu krośnieńskiego, którzy w okolicach swoich pasiek posadzili aż 450 lip i czereśni ptasich podarowanych przez Nadleśnictwo Baligród   CZYTAJ DALEJ >>  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE