Reklama

Latarnie postawione a na nowych rondach ciemno

Opublikowano:
Autor:

Latarnie postawione a na nowych rondach ciemno  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeden z naszych Czytelników alarmuje, że na nowo powstałym rondzie w kierunku Sędziszowa Małopolskiego nie świecą się latarnie. Podobna sytuacja jest na rondzie w Zarębkach. - Panują tam egipskie ciemności - mówi.

Ronda powstały podczas budowy dwóch nowych dróg, które miały usprawnić ruch w centrum Kolbuszowej. Pierwsze z nich znajduje się na drodze wojewódzkiej nr 987, prowadzącej do Sędziszowa Małopolskiego. W tym miejscu krzyżuje się ona z nową drogą (łącznikiem) prowadzącą do krajowej drogi nr 9 w Kolbuszowej Górnej.

- Jadąc od Sędziszowa, wcale nie widać tego ronda - alarmuje mężczyzna. - Jeżeli ktoś nie zna drogi, to może się bardzo zdziwić, że ono tam w ogóle jest. Jest ono nieoświetlone, pomimo że stoją tam latarnie - zauważa Czytelnik. - Panują tam egipskie ciemności. Tu może dojść do tragedii - podkreśla. 

Podobną sytuację zauważają inni kierowcy w Zarębkach. Na rondzie, które znajduje się na trasie małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni, również pomimo znajdujących się tam latarni, jest ciemno. - Nic się nie świeci. Dobrze, że cokolwiek tam widać, bo świecą się latarnie na drodze gminnej - informuje jedna z Czytelniczek. 

Co na to zarządca dróg? Jest nim Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Jak informuje Aldona Gujda, rzecznik PZDW jeżeli chodzi o rondo na drodze wojewódzkiej w kierunku Sędziszowa Małopolskiego, dokumenty zostały przekazane do gminy. Z informacji przekazanych przez rzecznik prasową wynika, że gmina Kolbuszowa podpisuje umowę dotyczącą uruchomienie oświetlenia przy rondzie. W przeciągu kilku dni oświetlenie powinno zacząć działać. 

W przypadku ronda w Zarębkach, sprawa jest bardziej skomplikowana. Aldona Gujda zapewniła nas, że wyjaśni sprawę. Kiedy dokładnie zostanie uruchomione oświetlenie na skrzyżowaniach? Do tematu wrócimy w przyszłym numerze naszego tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE