Reklama

Lada dzień ruszy sprzedaż węgla w gminie Dzikowiec. Kto zajmie się jego dystrybucją wśród mieszkańców?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Lada dzień ruszy sprzedaż węgla w gminie Dzikowiec. Kto zajmie się jego dystrybucją wśród mieszkańców? - Zdjęcie główne

Kolejna gmina będzie sprzedawać węgiel. | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Dzikowiec chce zapewnić swoim mieszkańcom tańszy węgiel i zaangażuje się w jego sprzedaż. Ma ona ruszyć jeszcze w tym tygodniu, najprawdopodobniej w czwartek, 1 grudnia. Wiemy, kto zajmie się jego dystrybucją wśród mieszkańców.

Dzikowiecka gmina włączyła się w akcję dystrybucji węgla dla mieszkańców na preferencyjnych warunkach, czyli po cenie nie wyższej niż 2 000 złotych brutto za tonę. Samorząd mówi, że chce tym samym ułatwić dostęp do tańszego węgla.

- Każde gospodarstwo domowe zlokalizowane na terenie gminy, które zainteresowane jest kupnem węgla dystrybuowanego przez gminę, może zgłosić zapotrzebowanie na konkretną ilość węgla i jego rodzaj

- czytamy na stronie Urzędu Gminy w Dzikowcu.

Ostatni dzwonek

Zapotrzebowanie można zgłaszać za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie urzędu lub telefonicznie pod numerem tel.  17 22 74 508. Urzędnikom trzeba podać dane takie jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, rodzaj węgla (groszek, orzech, kostka, ekogroszek) oraz ilość potrzebnych ton. 

Wnioski o zakup węgla można składać do dzisiaj, 30 listopada (za pośrednictwem ePUAP oraz drogą elektroniczną). Wzory wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy w Dzikowcu oraz na stronie internetowej. Może go złożyć każdy mieszkaniec gminy Dzikowiec, który uprawniony jest do otrzymania dodatku węglowego.

Kolejny z wymogów mówi o tym, że osoba, która chce złożyć wniosek, nie dokonała dotychczas zakupu węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2 tys. zł i co najmniej 1,5 tony w przypadku składania wniosku do 31 grudnia 2022 roku i trzech ton w przypadku składania wniosku po 1 stycznia 2023 roku.

Sprzedaż ruszy lada dzień

Kto natomiast zajmie się dystrybucją węgla wśród mieszkańców, gdzie będzie punkt odbioru opału oraz kiedy wystartuje sprzedaż? Jak poinformowała nas dzisiaj (środa, 30 listopada) Genowefa Dębiak, sekretarz dzikowieckiej gminy, przedsiębiorcą wyznaczonym przez gminę został Adam Sasiela "Składy opałowe Dzikowiec".

Firma mieści się w Dzikowcu przy ul. Sokołowskiej 10. To pod tym adresem będzie punkt odbioru opału, jeśli zainteresowani będą chcieli odebrać towar we własnym zakresie. Za transport węgla zazwyczaj trzeba będzie zapłacić. Stawkę ustala przedsiębiorca.

Sprzedaż węgla rozpocznie się najprawdopodobniej jeszcze jutro, 1 grudnia. - Myślę, że w tym tygodniu, a nawet jutro, pierwsze samochody z węglem będą dostarczane do mieszkańców - poinformowała sekretarz i dodała, że wnioski o zakup węgla są sukcesywnie weryfikowane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy