Reklama

Kupy, trawa i chwasty na ulicach Piłsudskiego i Kilińskiego w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Kupy, trawa i chwasty na ulicach Piłsudskiego i Kilińskiego w Kolbuszowej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Barbara Szafraniec odniosła się do czystości na ul. Piłsudskiego i Kilińskiego. Radna zwraca uwagę na sprawy, które nie nadszarpną budżetu gminy. W tej sprawie poparł ją radny Fryc.

- Większość ulic naszego miasta jest czysta, schludna i zadbana - zaznaczyła mieszkanka Kolbuszowej. Jako przykład porządku podała ul. Krakowską. - Niestety nie można tego powiedzieć o ul. Piłsudskiego, zwłaszcza w części od ul. Kilińskiego do ul. Targowej - dodała radna.

Niewygodnie i niebezpiecznie

Trakt dla pieszych jest porośnięty trawą i chwastami. - Jest nieposprzątany - powiedziała radna Barbara Szafraniec i dodała: - Często też można wejść w odchody psów, których nie sprzątnęli spacerujący z nimi właściciele.

Samorządowiec zaznaczyła, że podobna sytuacja jest na ul. Kilińskiego oraz na przejściu między ul. Kilińskiego a ul. Lipową. Dla mieszkańców tej części miasta to najbardziej uczęszczana i najkrótsza trasa na plac targowy. - Trasy te często wykorzystywane są przez poruszających się pieszo mieszkańców w podeszłym wieku, a w obecnym stanie są dla nich dużym utrudnieniem - nadmieniła Szafraniec i dodała: - Proszę o podjęcie działań w zakresie utrzymania czystości w tej części miasta.

To nie kosztuje

 Radna Szafraniec podkreśliła również konieczność remontu lub budowy nowego chodnika przy wspomnianych trasach. Nadmieniła także, że jest to sugestia do nowej perspektywy budżetowej. - Ale utrzymaniem czystości myślę, że należałoby się zająć już dzisiaj - podkreśliła Barbara Szafraniec.

Do jej wypowiedzi odniósł się radny Fryc i zaznaczył, że miasto, a w szczególności bliskie tereny powinny być zadbane. - Mówienie, w którym miejscu są problemy, jest bardzo istotne i powinniśmy jako radni miejscy zwracać na to uwagę - powiedział radny Józef Fryc. 

Samorządowiec zaznaczył, że gdy przejeżdżał przez niektóre wioski, zauważył, że wyglądają one czyściej niż miasto Kolbuszowa. Radny nadmienił, aby popatrzeć na tę sytuację pod szerszym kątem niż tylko na wygląd kolbuszowskiego rynku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE