Reklama

Kto za Małgorzatę Marut? Data wyborów już ustalona

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kto za Małgorzatę Marut? Data wyborów już ustalona - Zdjęcie główne

Wybory odbędą się w październiku tego roku. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka, wyznaczyła konkretną datę wyborów na radnego Hadykówki. Kiedy i czy mieszkańcy wsi będą mogli udać się do urny?

W czerwcu Małgorzata Marut z Hadykówki złożyła rezygnację z pełnienia funkcji radnego gminy Cmolas. Powodem jej decyzji były głównie sprawy prywatne.

ZOBACZ TAKŻE: Kolbuszowianie na zakupach uchwyceni przez kamery Google Street View [ZDJĘCIA]

Tym samym uszczupliła ona skład, a na tę chwilę jedynym rajcą wsi pozostał Rafał Stróż. Hadykówka ma jednak dwa mandaty, więc pozostaje wakat, który trzeba wypełnić nowym samorządowcem.

Dwie rezygnacje

W przeciągu kilkunastu miesięcy dwie osoby złożyły rezygnację z pełnienia funkcji radnego. Pierwszym był Ryszard Walczyk z Ostrów Tuszowskich, którego zastąpiła Ewelina Nowicka. Teraz ktoś będzie musiał zasiąść na miejscu Małgorzaty Marut, przedstawicielki Hadykówki.

Wybory w październiku

Po rezygnacji radnej z Hadykówki wojewoda podkarpacka Ewa Leniar wyznaczyła termin wyborów uzupełniających do Rady Gminy Cmolas.

To już pewne. Wybory odbędą się w niedzielę, 3 października. Gmina Cmolas oraz Krajowe Biuro Wyborcze w Tarnobrzegu nie podały jeszcze dokładnego kalendarza wyborczego, w którym zostaną uwzględnione m.in. terminy, do kiedy mogą zgłaszać się poszczególni kandydaci.

Wybory bez wyborów

Mimo że termin wyborów został wyznaczony, nie oznacza to, że mieszkańcy Hadykówki będą mogli udać się do urny. Dlaczego? Jeżeli zgłosi się tylko jeden kandydat, chcący zostać radnym, wówczas nie ma konieczności przeprowadzania wyborów. Zostaje on członkiem rady i przedstawicielem mieszkańców automatycznie.

Formalnością w takiej sytuacji pozostaje uznanie go za członka rady przez komisję wyborczą. Taka sytuacja była w Ostrowach Tuszowskich, kiedy to jedyną chętną na zostanie członkiem rady była Ewelina Nowicka, która przeszła z automatu. 

Kto wybierze?

Nie wszyscy mieszkańcy Hadykówki będą mogli udać się na ewentualne wybory 3 paździenika. Okręg 13 obowiązuje bowiem konkretne numery domów - od nr 1 do nr 46B, od nr 110 do nr 118A i od nr 129 do końca wsi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy