Reklama

Kto z Rady Miejskiej w Kolbuszowej głosował za a kto przeciw podwyżce podatków?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Kto z Rady Miejskiej w Kolbuszowej głosował za a kto przeciw podwyżce podatków? - Zdjęcie główne

Jak zagłosowali za podwyżką podatków radni miejscy? | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy gminy Kolbuszowa w kolejnym roku dostaną po kieszeni. Samorządowcy zagłosowali za nowymi stawkami podatków. Sprawdzamy kto jak zagłosował.

Ostatnie spotkania lokalnych samorządowców z Rady Miejskiej w Kolbuszowej, pochylili się nad tematem ustalenia nowych stawek podatków. Wygląda na to, że 2023 rok będzie zdecydowanie droższy od poprzednich. 

W górę podatek od nieruchomości 

Radni zagłosowali nad podjęciem uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2023 rok w mieście i gminie Kolbuszowa.

- Uważam, że za dzisiejszą podwyżkę podatków nie jest odpowiedzialny burmistrz, czy rada miejska, co się nam zarzuca, a nasz rząd. Część z mieszkańców cieszy się, że najniższa krajowa cały czas rośnie, teraz słyszymy o podwyżce 500 zł, tylko nikt nie mówi o tym, skąd te pieniądze się biorą. Trzeba je wcześniej pobrać w podatkach. Proszę o tym pamiętać przy urnach wyborczych

- podsumował Piotr Panek. O tym pisaliśmy tutaj:

Podwyżka podatku dla mieszkańców gminy Kolbuszowa

Kto podniósł rękę za podwyżką?

Drożej za środki transportu 

Mieszkańcy gminy Kolbuszowa, działający w branży transportowej na wiadomość o podwyżce podatków, zagrozili, że wymeldują się z Kolbuszowej. Nowy adres znajdą w ościennych gminach, gdzie zapłacą mniej za swoją działalność. 

- Dzisiaj nie ma miejsca na strajk. Właściciele firm transportowych muszą pracować, bo oprócz podatku drogowego mamy mnóstwo innych obciążeń i na nie trzeba zarobić. Nie możemy strajkować. Możemy wyrazić tylko swoją opinię i grzecznie zapytać co dalej

- mówi w rozmowie z Korso właściciel firmy transportowej z Kolbuszowej. 

Dla rolników zmiana podatku

Rada Miejska w Kolbuszowej zagłosowała również w sprawie ustalenia podstawy naliczania podatku rolnego w mieście i gminie Kolbuszowa na 2023 rok. 

Samorządowcy postanowili obniżyć cenę skupu żyta stanowiącą podstawę ustalania podatku rolnego na 2023 rok w mieście i gminie Kolbuszowa z kwoty 74,05 zł za 1 kwintal żyta do kwoty 58 zł za 1 kwintal żyta. 

Z takimi rachunkami urzędu nie zgodził się radny Józef Fryc, który zgłosił wniosek formalny, aby stawka podatku rolnego na rok 2023 wynosiła 52 zł. Po głosowaniu propozycja samorządowca nie uzyskała poparcia większości radnych, dlatego sugestia radnego Fryca została odrzucona. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy