Reklama

Ks. Lucjan Szumierz nowym kanonikiem gremialnym

Opublikowano:
Autor:

Ks. Lucjan Szumierz nowym kanonikiem gremialnym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (13 grudnia) w kościele Wszystkich Świętych odbyła się uroczystość włączenia nowych kanoników do Kolbuszowskiej Kapituły Kolegiackiej.

Kapituła w Kolbuszowej została powołana w 2007 roku. Tworzą ją kanonicy, czyli księża uhonorowani za szczególne zasługi dla kościoła lokalnego. W jej skład, na wzór apostołów, wchodzi 12 kanoników gremialnych i kanonicy honorowi (w liczbie nieokreślonej). O tym, kto zasiądzie w kapitule, decyduje biskup.

Nowym kanonikiem gremialnym został m.in. ks. Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej kolegiaty. W tym gronie znaleźli się też ks. Michał Leśniara (proboszcz parafii w Jasionce), ks. Jan Krzywiński (proboszcz parafii w Medyni Głogowskiej) oraz ks. Krzysztof Gac (proboszcz parafii w Sędziszowie Małopolskim).

Nowymi kanonikami honorowymi zostali z kolei: ks. Michał Bator (proboszcz parafii w Cmolasie), ks. Józef Galant (proboszcz parafii w Nienadówce), ks. Wiesław Rafacz (Diecezjalny Ojciec Duchowny), ks. Janusz Kosior (proboszcz parafii św. Jadwigi w Rzeszowie) oraz ks. Józef Góra (ksiądz emeryt, który pomaga w parafii w Grybowie).

Na zaszczytną funkcję przewodniczącego kapituły (prepozyt) został obecnie powołany ks. Kazimierz Osak, proboszcz parafii w Kupnie i dziekan dekanatu Kolbuszowa - Wschód. 

Uroczystość włączenia nowych kanoników odbyła się podczas środowych rorat o godz. 17 (13 grudnia). Mszy św. przewodniczył biskup Jan Wątroba.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE