Reklama

Krypta w Kolbuszowej. Zobacz zdjęcia z podziemi kościoła [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakończone zostały prace związane z renowacją krypty zabytkowego kościoła parafialnego pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Co będzie znajdowało się w podziemiach świątyni?

W podziemiach kolbuszowskiej kolegiaty znajduje się krypta, do której wejście zostało zabetonowane w latach 90. podczas remontu posadzki. 

- Budynek wpisany jest do rejestru zabytków, dlatego przeprowadzone zostały badania ścian, sklepienia i posadzki oraz badania archeologiczne części podziemnej, fundamentów

- informują kolbuszowscy urzędnicy.

Krypta została wyposażona w oświetlone witryny muzealne stołowe i gabloty muzealne. Na ścianie zamontowany został interaktywny monitor.

- Pomieszczenie ma pełnić funkcję kulturalną i edukacyjną dla dzieci, młodzieży i rodzin objętych pomocą Domu Wsparcia Rodziny, który powstaje w budynku dawnej katechetówki przy kościele. Będzie dostępne również dla seniorów Dziennego Domu Pobytu Seniora przy ul. Narutowicza

- czytamy na stronie kolbuszowskiego magistratu.

W przyszłości krypta ma stać się miejscem spotkań, wystaw, kameralnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, gdzie będzie możliwość prezentacji eksponatów związanych z historią parafii i miasta.

O pracach prowadzonych w podziemiach kościoła w Kolbuszowej pisaliśmy w materiale: Kolbuszowa. Renowacja zabytkowej krypty na ukończeniu [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy