Reklama

Z REGIONU. Największy samolot świata An-225 Mrija wyląduje w Jasionce

Opublikowano: czw, 4 lis 2021 09:30
Autor: | Zdjęcie: Larske/Wikimedia Commons

Z REGIONU. Największy samolot świata An-225 Mrija wyląduje w Jasionce - Zdjęcie główne

Największy samolot na świecie ma wylądować w Jasionce 8 listopada | foto Larske/Wikimedia Commons

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Według naszych nieoficjalnych informacji, w najbliższy poniedziałek (8 listopada) na płycie lotniska w Jasionce wyląduje An-225 Mrija - największy i najcięższy samolot transportowy na świecie. Ma być to 4. wizyta tej maszyny w Polsce. Samolot ma dostarczyć towar dla firm z powiatu rzeszowskiego.

Środowisko miłośników lotnictwa od kilku dni huczy na temat przylotu ukraińskiego An-225 Mrija, największego samolotu transportowego na świecie, do lotniska w Jasionce. Nieoficjalnie, maszyna ma pojawić się na płycie lotniska już w najbliższy poniedziałek (8 listopada) w godzinach popołudniowych lub wieczornych. 

Z informacji, które pozyskaliśmy wynika, że samolot przyleci z Chin i docelowo ma dostarczyć towar dla pobliskich firm z powiatu rzeszowskiego. Z pewnych źródeł wiemy również, że Mrija ma kursować z towarem do Jasionki przez cały listopad.

Do tej pory An-225 w Polsce pojawił się trzykrotnie. Ostatnia wizyta miała miejsce w Warszawie w 2020 roku, wtedy Mrija dostarczył 90 ton medycznych środków ochronnych. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka będzie zatem 4. lokalizacją na mapie Polski, gdzie zawita największy samolot na świecie.

Samolot może pomieścić 250 ton towaru, a załadunek może odbywać się jedynie od przodu, poprzez uniesienie nosa kadłuba. Rozpiętość skrzydeł samolotu to ponad 88 metry, a długość 84 metry. Mrija napędzany jest przez 6 silników turbinowych i rozpędza się do 850 km/h. Maszyna spoczywa na 32-kołowym podwoziu o masie własnej około 200 ton. Tylko ośmiu pilotów na świecie jest uprawnionych do pilotowania tej maszyny.

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielami lotniska w Jasionce. Na tę chwilę nie udzielają informacji. Do tematu będziemy wracać.

AKTUALIZACJA z 8 listopada.

Przylot giganta opóźniony. Więcej informacji w materiale: Z REGIONU. Przylot ukraińskiego giganta An-225 Mrija opóźniony. Lotnisko w Jasionce komentuje

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  ATC LEJ

  An-225 reg. UR-82060 GML 07:00 (7:00 AM)- 07.11.21 Eastern European Time (EET), UTC +2 TSN 22:15 (10:15 PM) 07.11.21 China Standard Time (CST), UTC +8 TSN 16:45 (4:45 PM) - 08.11.21 China Standard Time (CST), UTC +8 RZE 19:35 (7:35 PM) - 08.11.21 Central European Time (CET) UTC +1

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  MIDO

  To nieprawda, że 32-kołowe podwozie Mriji ma masę własną ok. 200 ton...

 • miesiąc temu | ocena +1 / -1

  John

  Start w sobotę o 21.00

 • miesiąc temu | ocena +2 / -1

  Typek

  A po co on tu przyleci? Ja go nie chce, przyleci zatruje środowisko ponieważ spali kilka albo kilkanaście ton paliwa zanim tu doleci i odleci. Niech sobie lata nad swoim niebem a nie nad moim!

 • miesiąc temu | ocena +2 / -1

  Danił Vilcayev

  Szanowni Państwo . Linia lotnicza ANTONOV AIRLINES DEMENTUJE jakoby największy transportowiec świata czyli UKRAIŃSKI ( a nie jak autor napisał radziecki ) ANTONOV AN -225 MRIJA miał zawitać na podrzeszowskie lotnisko . Oczywiście były plany ,aby samolot zawitał wraz ze swoimi "braćmi " AN 22 Anthiey i AN-124 M na Jasionkę ,ale niestety z powod... Rozwiń

  • 25 dni temu | ocena +0 / -0

   ojkoj

   to czemu AN-124 M był w sobotę w Rzeszowie?

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Maciek ze Zbychowa

   AN-22 jest wyłączony ze służby więc w jakim celu w ogóle Pan o nim wspomina?

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   Padre don Parla

   Sprostowanie powinno zostać nadane w placówce pocztowej operatora pocztowego lub złożone w siedzibie odpowiedniej redakcji, na piśmie w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia opublikowania materiału prasowego. Także składaj Pan, nic nie szkodzi na przeszkodzie :) A nie jakieś wywody w pierwszym lepszym komentarzu, trollu.