Reklama

Korsokolbuszowskie.pl z główną nagrodą w konkursie dziennikarskim „Local e-Journalism Awards 2021"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozstrzygnięty został konkurs dziennikarski „Local e-Journalism Awards 2021”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Mediów Lokalnych. Nagrodę główną, w kategorii portal lokalny do 150 tys. użytkowników zdobył portal korsokolbuszowskie.pl. Uroczystą galę, podczas której ogłoszono wyniki, zorganizowano w środę (2 marca) w Kampusie Google w Warszawie.

- Po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs, który był adresowany tylko do lokalnych portali internetowych - zaznaczył Piotr Piotrowicz, prezes Stowarzyszenia Mediów Lokalnych (dawniej Stowarzyszenie Prasy Lokalnej). 

- To chyba znak czasu, bo lokalne media cyfrowe nabierają coraz większego znaczenia. To także odważna decyzja ze strony naszego Stowarzyszenia, bo przecież „korzenie” dużej liczby członków organizacji są w prasie drukowanej. Chcemy jednak iść z duchem czasu. Stąd takie kategorie w konkursie, stąd ultranowoczesna, niespotykana w innych konkursach, statuetka dla zwycięzców głównych nagród - dodał. 

Na konkurs wpłynęło kilkaset prac, które oceniało jury w składzie:

  • Mirosław Pęczak – przewodniczący jury („Polityka”),
  • Michał Broniatowski (onet.pl),
  • Paweł Nowacki (Digital Flow),
  • Marek Miller (Google),
  • Elżbieta Jachymczak („Business Intelligence”),
  • Bogna Świątkowska (Roxy FM),
  • Waldemar Śliwczyński („Kwartalnik Fotografia”),
  • Mariusz Forecki (Pix House, fotograf). 
 


Nagrodę dla najlepszego portalu do 150 tys. użytkowników wręczył Paweł Nowacki. Fot. Bartosz Posłuszny

W kategorii portal lokalny do 150 tys. użytkowników, spośród wielu portali, jury ostatecznie nominowało pięć z nich. Główna nagroda trafiła do korsokolbuszowskie.pl.

- To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Mimo że działamy na niewielkim obszarze (powiat kolbuszowski liczy ponad 62 tys. mieszkańców) staramy się, aby lokalnych treści w naszym serwisie znalazło się jak najwięcej. Co więcej, niezwykle cieszy nas to, że korsokolbuszowskie.pl stawiane jest w kraju jako przykład świetnie prowadzonego portalu lokalnego, który z miesiąca na miesiąc odnotowuje coraz więcej odsłon - mówi Joanna Serafin, redaktor naczelna portalu.

Jak dodaje, portal jest tworzony nie tylko przez dziennikarzy, ale również współtworzą go sami Czytelnicy, którzy informują o wydarzeniach, wysyłają zdjęcia, czy filmy. 

- Za każdy taki materiał bardzo dziękujemy - dodaje. 

Portal korsokolbuszowskie.pl tworzy zespół redakcyjny w składzie: Anna Pocałuń, Bartosz Posłuszny, Kamil Ząbczyk, Joanna Serafin oraz Kamila Bik, która od niedawna zajmuje się sportem.

Nasi Czytelnicy znajdą w nim również materiały dziennikarzy z naszych siostrzanych portali jak korso.pl, korsosanockie.pl, korso24.pl czy wbieszczady.pl. Opiekunem strony pod względem technicznym jest Tomasz Pawęzka. 

W konkursie nominowana była również dwójka pracowników Agencji Wydawniczo-Reklamowej Korso Sp. z o.o., której prezesem jest Bogdan Rojkowicz. Byli to:


Rozstrzygnięcie konkursu „Local e-Journalism Awards 2021” poprzedziło „Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych Lokalsi 4.0”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy