Reklama

Koronawirus w kolbuszowskim szpitalu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Koronawirus w kolbuszowskim szpitalu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od dwóch dni oddział wewnętrzny nie przyjmuj pacjentów. Powodem jest stwierdzenie zakażenia Covid-19 u jednej z chorych.

Jak poinformował nas Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala w Kolbuszowej, pacjentka została przyjęta do lecznicy kilka dni temu. Pierwszy test płytkowy (szybki), nie wykazał w jej organizmie obecności wirusa. 

W trakcie leczenia na oddziale, u kobiety pojawiły się objawy zakażenia koronawirusem. Wykonano wymazy i okazało się, że kobieta ma koronawirusa. Pacjentka została przewieziona na oddział zakaźny w szpitalu w Mielcu.

Pracownicy szpitala, którzy mieli z nią kontakt, zostali objęci kwarantanną. Pobrano od nich wymazy. Pierwszy wynik był ujemny. Niebawem test ma zostać powtórzony. Jak zaznacza dyrektor, inni pacjenci nie mieli kontaktu z zakażoną kobietą. 

Przeprowadzona została dezynfekcja oddziału. Pacjenci, którzy trafili na internę przed stwierdzeniem zakażenia u jednej z kobiet, mają kontynuowane w tym miejscu leczenie. Na oddział nie są przyjmowani nowi pacjenci. Sytuacja ma wrócić do normy najprawdopodobniej w poniedziałek (31 sierpnia), jeżeli kolejny test, przeprowadzony u pracowników szpitala przebywających obecnie na kwarantannie, wyjdzie ujemny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE