Reklama

Konkurs o ochronie przyrody rozstrzygnięty!

Opublikowano: czw, 7 gru 2017 09:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Znamy już nazwiska XII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody na Terenie Powiatu Kolbuszowskiego. W gronie najlepszych znaleźli się: Justyna Czajkowska z Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzęsówce oraz Konrad Świątek z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Gratulujemy. 

Konkurs Wiedzy o Ochronie Przyrody organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej oraz Nadleśnictwo Kolbuszowa. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi i szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku do konkursu przystąpiło 18 uczniów z sześciu szkół podstawowych oraz 15 uczniów z trzech szkół ponadgimnazjalnej z terenu powiatu.
 
Tegoroczna edycja konkursu została przeprowadzona w środę (29 listopada). Uczestników oraz opiekunów przywitał Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, który życzył wszystkim biorącym udział w konkursie jak najlepszych wyników. Kolbuszowskie Nadleśnictwo natomiast reprezentował Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa Bartłomiej Peret.
 
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. Z tym zadaniem najlepiej poradzili sobie: Justyna Czajkowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzęsówce, która zajęła I miejsce, Karolina Stąpor ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej II miejsce oraz Emilia Ofiara ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowejlaureatka III miejsca. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych natomiast z tym zadaniem najlepiej poradzili sobie: Konrad Świątek – uczeń ZSAE w Weryni – I miejsce, Patrycja Ofiara – uczennica ZSAE w Weryni – II miejsce oraz Justyna Witas – uczennica ZSAE w Weryni – III miejsce. Najlepszy wynik drużynowy w kategorii szkół podstawowych osiągnęli uczniowie ze SP nr 2 w Kolbuszowej, zdobywając w sumie 117 punktów. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszy wynik drużynowy osiągnęli uczniowie z ZSAE w Weryni, którzy zdobyli w sumie 238 punktów.

Nagrody laureatom XII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody na Terenie Powiatu Kolbuszowskiego wręczyli: Wicestarosta Kolbuszowski Wojciech Cebula i Zastępca Nadleśniczego Kazimierz Samojedny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.