Reklama

Konkurs na dyrektora szkoły w Woli Rusinowskiej rozstrzygnięty. Kogo wybrano?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pspwolarusinowska.szkolna.net

Konkurs na dyrektora szkoły w Woli Rusinowskiej rozstrzygnięty. Kogo wybrano? - Zdjęcie główne

Komisja wybrała dyrektora szkoły w Woli Rusinowskiej. | foto pspwolarusinowska.szkolna.net

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Konkurs na dyrektora szkoły w Woli Rusinowskiej został rozstrzygnięty. Wiadomo już, kto przez kolejne pięć lat będzie pełnił tę funkcję. Sprawdziliśmy również, czy dyrektorom placówek na terenie sąsiedniej gminy Dzikowiec kończą się w najbliższym czasie kadencje.

Na stanowisko dyrektora szkoły w Woli Rusinowskiej chętna była zaledwie jedna osoba. Kandydaci mieli czas na zgłoszenie się do konkursu do 22 marca. Każda z ofert miała zawierać m.in. uzasadnienie wraz z koncepcją funkcjonowania i rozwoju publicznej szkoły podstawowej, życiorys kandydata czy opis przebiegu kariery zawodowej.

Bez zmian na stanowisku

Janina Wójtowicz, zastępca wójta gminy Majdan Królewski, poinformowała nas, że w wyznaczonym terminie do sekretariatu wpłynęła jedna kandydatura.

Konkurs przeprowadziła powołana przez wójta Jerzego Wilka komisja konkursowa. Początkiem kwietnia było już jasne, kto objął stanowisko dyrektora podstawówki w Woli Rusinowskiej. Jak się okazało, funkcję na kolejne pięć lat powierzono Małgorzacie Stydze (od 1 września tego roku do 31 sierpnia 2027 roku).

Janinę Wójtowicz zapytaliśmy również o to, czy dyrektorom w pozostałych placówkach na terenie gminy Majdan Królewski również kończą się kadencje.

- W tym roku w pozostałych szkołach żadnemu z dyrektorów nie kończy się kadencja - podsumowała zastępca wójta.

Kadencja dobiega końca

Podobne pytanie skierowaliśmy do Urzędu Gminy w Dzikowcu. Jak poinformował Józef Tęcza, wójt tamtejszej gminy, z końcem roku szkolnego 2021/22 kończy się kadencja dyrektora Zespołu Szkół im. ks. Prałata Stanisława Sudoła w Dzikowcu. 

Konkurs, który będzie miał na celu wyłonienie kandydata na wspomniane stanowisko, ma zostać przeprowadzony w okresie do 31 stycznia przyszłego roku.

Do tematu będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy