Wydarzenie, organizowane pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej Barbary Nowackiej, to doskonała okazja, by połączyć twórczą zabawę z edukacją na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwie.
Kto może wziąć udział?
Konkurs jest skierowany do dzieci urodzonych w latach 2010-2014, których przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS w czasie trwania naboru zgłoszeń.
Twórcze wyzwanie – jak wziąć udział?
Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki składającej się z minimum 4, a maksymalnie 30 wersów, która będzie nawiązywać do zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie.Aby dodatkowo podkreślić tematykę konkursu, w tekście muszą znaleźć się co najmniej sześć słów spośród następujących: zdrowie, stres, odpoczynek, aktywność, dobrostan, rolnik, badanie, lekarz, choroba, profilaktyka, dieta, depresja, ruch, bezpieczeństwo, rodzina.
Gotową rymowankę wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do 25 marca 2025 r. – pocztą tradycyjną lub elektronicznie do Oddziału Regionalnego KRUS, w którym ubezpieczony jest rodzic lub opiekun prawny dziecka.
Nagrody czekają!
Konkurs podzielony jest na dwa etapy:
- Wojewódzki – trzy najlepsze rymowanki zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi o wartości około 500 zł brutto i przejdą do finału ogólnopolskiego.
- Centralny – spośród 48 najlepszych rymowanek z całej Polski 20 autorów otrzyma nagrody o wartości ok. 1 000 zł brutto.
Nie tylko zabawa, ale i edukacja
Hasło tegorocznej edycji – „Wioski bez troski” – wpisuje się w kampanię prewencyjną „Dobrostan Rolnika”, której celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie. Konkurs to świetna okazja, by od najmłodszych lat uczyć dzieci odpowiedzialności i dbania o własne zdrowie oraz bezpieczeństwo.
Więcej informacji można uzyskać na stronie KRUS.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.