Reklama

Koniec ze sprzedażą alkoholu po godzinie 22 w Majdanie Królewskim. Tak zdecydowali mieszkańcy i radni

Opublikowano:
Autor:

Koniec ze sprzedażą alkoholu po godzinie 22 w Majdanie Królewskim. Tak zdecydowali mieszkańcy i radni  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Majdanie Królewskim najprawdopodobniej już niebawem nie będzie można kupić alkoholu po godzinie 22. Takie ograniczenie wprowadziła na sesji w maju rada gminy. Teraz uchwała radnych czeka tylko na akceptację wojewody.

Radni gminy Majdan Królewski podczas ostatnich obrad (29 maja) podjęli uchwałę w sprawie ograniczenia dla terenu sołectwa Majdan Królewski nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.

Z uzasadnienia, dołączonego do uchwały, dowiadujemy się, że powodem wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaży trunków były między innymi skargi  i interwencje, które mieszkańcy skierowali do wójta i gospodyni sołectwa.

Sprawa wprowadzenia ograniczenia handlu trunkami była także tematem zebrania wiejskiego, które odbyło się 13 maja w Majdanie Królewskim. Mieszkańcy sołectwa, którzy zagłosowali w tej sprawie, jednogłośnie wyrazili wolę ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu pomiędzy godziną 22 a 6.

Informację potwierdza nam Elżbieta Wolan, sołtys Majdanu Królewskiego. Jak mówi gospodyni, w zebraniu wiejskim uczestniczyło raptem kilkanaście osób. Jednomyślność  mieszkańców przesądziła jednak o tym, że sprawa trafiła pod obrady radnych.

W sprawie  uchwały nikt z radnych na sesji się nie wypowiedział. Przewodniczący podsumował jedynie, że wszystkie informacje zawarte są w uzasadnieniu dołączonym do uchwały.

Jak w nim czytamy,  jedna z placówek handlowych działająca na terenie Majdanu Królewskiego uruchomiła całodobowy handel alkoholem i wtedy miały zacząć się problemy.

Więcej w aktualnym Korso [nr 24/2018]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE