Reklama

Kompleks sportowy w Lipnicy już otwarty! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI We wrześniu zakończyła się budowa długo wyczekiwanych boisk przy szkole w Lipnicy. Z kompleksu sportowego będą mogli korzystać zarówno uczniowie, jak i okoliczni mieszkańcy.

Oficjalne otwarcie obiektów odbyło się w poniedziałek (25 października). Od teraz dzieci, młodzież i dorośli mają do dyspozycji boisko piłkarskie z trawy syntetycznej o wymiarach 30 na 63 metry. Ponadto mogą korzystać z boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 16 na 28 metrów z nawierzchni poliuretanowej.

Na tym nie koniec. Wykonano także trasę trekkingową zgodną z naturalnym pochyleniem terenu o nawierzchni trawiastej, bieżnię prostą o długości 60 metrów i siłownię plenerową.W Lipnicy powstały również kontenery, które mają służyć jako szatnie dla zawodników.

Całość kosztowała 1 mln 618 tys. zł. Ministerstwo Sportu przekazało na ten cel 1 mln 110 tys. zł. Resztę gmina Dzikowiec dołożyła z własnego budżetu.

Józef Tęcza, włodarz gminy Dzikowiec, podkreślił w rozmowie z nami, że nowo wybudowane obiekty sportowe będą ogólnodostępne. - Boiska będą udostępniane dla wszystkich. Najpierw szkoła, później mieszkańcy. Oczywiście będzie powołana pewna osoba, która będzie za to odpowiedzialna. Będzie decydować, kto wchodzi i na jaki czas - wyjaśnia wójt Tęcza.

Na tę chwilę nie wiemy, kto będzie sprawował pieczę nad boiskami i jak dokładnie będzie wyglądało udostępnianie terenu sportowego zainteresowanym. W tej sprawie wysłaliśmy maila do Urzędu Gminy w Dzikowcu. Na odpowiedź czekamy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy