Reklama

Komorów usłyszał kolejne „nie”

Opublikowano:
Autor:

Komorów usłyszał kolejne „nie” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prośby mieszkańców sołectwa odbiły się na ostatniej sesji Rady Gminy w Majdanie Królewskim głuchym echem. Na wszystkie złożone wnioski wójt Jerzy Wilk odpowiada stanowcze „nie”. Dlaczego?

Przypomnijmy. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że mieszkańcy Komorowa zwrócili się do władz gminy Majdan Królewski z prośbą o wydzierżawienie dwóch działek w pobliżu kościoła, na których miałaby powstać farma fotowoltaiczna (Korso, nr 20). Jerzy Wilk, wójt Majdanu Królewskiego, w tej sprawie powiedział jednak stanowcze „nie”, twierdząc, że po pierwsze nie po to gmina nabyła jakiś czas temu owe nieruchomości, żeby je teraz „zablokować” na ponad dwadzieścia lat. Co więcej, jak przyznał włodarz Majdanu Królewskiego, jedna z działek, o której dzierżawę wnioskowali mieszkańcy, nie należy nawet do gminy, ale jest w posiadaniu prywatnego właściciela. – Nie widzę powodów, żeby 40 parę arów z mienia gminnego na ten cel przeznaczyć. Są mienia prywatne, są właściciele prywatni i myślę, że z chęcią któryś z mieszkańców Komorowa sprzedałby te kilkanaście arów – stwierdził wówczas Jerzy Wilk. To niejedyne pismo od mieszkańców Komorowa, które pojawiło się na ostatniej sesji (26 kwietnia) rady gminy. Samorządowcy pochyli się również nad wnioskiem z prośbą o dofinansowanie wyjazdu orkiestry dętej na Litwę. Co na to wójt?

Kolejne pismo od mieszkańców
W sprawie dofinansowania zagranicznego wyjazdu orkiestry do władz samorządowych wpłynęły aż dwa pisma, które poprali m.in. radni z Komorowa, miejscowy sołtys, przewodniczący rady parafialnej, przewodniczący stowarzyszenia Moja Ojczyzna Komorów, a także miejscowy proboszcz. Jak czytamy w owej prośbie, planowany kilkudniowy wyjazd na Litwę ma odbyć się od 9 do 13 lipca. Program wycieczki oprócz zwiedzania zakłada także koncerty komorowskiej orkiestry dętej. Dlaczego mieszkańcy zwrócili się z prośbą o wsparcie finansowe wyjazdu właśnie do władz gminy? Jak czytamy w uzasadnieniu: „Orkiestra Dęta z Komorowa uświetnia wszystkie imprezy i wydarzenia rocznicowe w gminie, w zasadzie nieodpłatnie, a wyjazd na Litwę nosi znamiona wyjazdu, który będzie promował gminę Majdan Królewski na forum międzynarodowym, bo członkowie orkiestry będą używać koszulek i czapek z logo gminy”.

Więcej w Korso nr 24/15.06.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE