Reklama

Kolejny zalew w powiecie kolbuszowskim? Gdzie?

Opublikowano: sob, 11 sty 2020 08:30
Autor:

Kolejny zalew w powiecie kolbuszowskim? Gdzie?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zalew od kilkudziesięciu lat funkcjonuje w Wilczej Woli. Powstał on na początku lat 90. Jest to zbiornik retencyjny oraz jedna z atrakcji w gminie Dzikowiec. Radny Józef Durak zwrócił się z pomysłem stworzenia podobnego zalewu w Mechowcu.

Samorządowiec z Mechowca zaznaczył, że temat zbiornika wodnego, który mógłby powstać we wsi, to sprawa, którą należałoby omówić na wyższym szczeblu. Rozmowy mogłyby się toczyć z władzami powiatowym i z Wodami Polskimi. 

- Mamy takie warunki w Mechowcu, żeby stworzyć taki zalew, coś podobnego jak na Wilczej Woli - podkreślił rajca na ostatniej sesji gminy Dzikowiec. - Nawet mniejszy. Mamy łąki, nieużytki, a ten zalew na pewno służyłby nagromadzeniu wody i byłby zasobem dla ujęcia wody w Cmolasie - tłumaczył swój pomysł radny Durak.

Jak dodał, ujęcie w Cmolasie pobiera dużo wody. - Ten zalew by się przyjął, tylko trzeba by było rozmawiać na wyższym szczeblu - zaznaczył.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE