Reklama

Kolejny problem z chodnikiem. Co na to wójt?

Opublikowano: śr, 13 maj 2020 12:48
Autor:

Kolejny problem z chodnikiem. Co na to wójt?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uszkodzeniu uległ kolejny chodnik w Cmolasie. Sprawę zgłosił jeden z mieszkańców. Radni postanowili poinformować o tym wójta.

Pismo do urzędu skierowała Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna z Cmolasu. Jak czytamy w interpelacji radnej, mieszkaniec Cmolasu, osiedla Pańskie Pola, zgłosił uszkodzenie chodnika wzdłuż drogi prowadzącej do osiedla. Jak poinformował, chodnik wymaga poprawy przy kilku studzienkach. - Konsultowałam zgłoszenie z radnym Dariuszem Piechotą i potwierdza on, że chodnik wymaga naprawy. Jednocześnie otrzymałam od radnego informację, że w przedmiotowej sprawie były przekazywane informacje od wójta. Radny otrzymał informację, że po przeprowadzeniu przeglądów dróg gminnych miały zostać podjęte działania - wyjaśnia przedstawicielka Rady Gminy Cmolas.

Aby nie zagrażał

W związku z tym Bernadetta Wolak-Posłuszny zwróciła się z prośbą o przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z naprawą uszkodzonego chodnika, aby nie zagrażał on bezpieczeństwu pieszych. - Proszę o informację o podjętych działaniach. Jeżeli chodnik jest w okresie gwarancji i zostanie przekazane zgłoszenie do wykonawcy, celem usunięcia usterek w ramach reklamacji, proszę również o podanie terminu, w którym wykonawca jest zobowiązany do wykonywania naprawy - zwróciła się radna w piśmie do cmolaskiego urzędu.

Ponadto poprosiła ona o udostępnienie kopii ostatniego protokołu z przeglądu dróg i chodników gminnych.

Znikome uszkodzenie

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, poinformował, że pierwszy etap prac związanych z budową chodnika został wykonany w 2017 roku. Drugi etap zakończono w 2018 roku z gwarancją wykonawcy, która wynosi 60 miesięcy od daty odbioru końcowego. - W wyniku przeprowadzonej wizji w terenie, urząd informuje, że uszkodzenie chodnika jest znikome niezagrażające bezpieczeństwu pieszych - zauważa wójt Galek.

Jak czytamy w odpowiedzi włodarza, w związku z wprowadzonym na terenie kraju stanem epidemii i związanym z tym ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa urząd w chwili obecnej nie przeprowadzi przeglądu gwarancyjnego z udziałem wykonawcy. Przegląd taki prawdopodobnie zostanie przeprowadzony w miesiącach wakacyjnych. - Wykonawca robót otrzyma stosowną informację o terminie przeprowadzenia przeglądu - zapewnia szef urzędu.

Ponadto Eugeniusz Galek nadmienił, że przeglądy poszczególnych dróg i chodników gminnych wykonywane są zazwyczaj w przypadku otrzymania informacji o usterce bądź uszkodzeniu. - Gmina Cmolas wykonała również wiele chodników przy drogach powiatowych, które po odbiorze wykonywanych robót zostały przekazane Zarządowi Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. W chwili obecnej nie posiadamy zgłoszeń od ZDP o uszkodzeniach na chodnikach. W związku z obecną sytuacją w kraju jesteśmy dopiero w trakcie bieżącego przeglądu stanu dróg gminnych i chodników na terenie gminy Cmolas - skwitował wójt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE