Reklama

Kolejny milion na szkołę

Opublikowano:
Autor:

Kolejny milion na szkołę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rzeczywistość przerosła oczekiwania. Gmina Niwiska dostała kolejną już dotację na budowę sali gimnastycznej w SP w Przyłęku. Łączna suma dofinansowania przekracza 1,8 mln zł.

O inwestycji pisaliśmy już końcem lipca. Wtedy jednak sytuacja nie wyglądała tak różowo, jak przedstawia się teraz. Gmina, co prawda, miała na ten cel dotację w kwocie 998,5 tys. Zł, pochodzącą z funduszy unijnych (RPO), z własnej kasy musiała jednak dołożyć ok. 700 tys. zł. By ulżyć budżetowi, zadanie zostało podzielone na dwa lata (po około 350 tys. Rocznie). Około dwóch lat ma również trwać budowa. Radni zgodzili się na zobowiązanie finansowe przekraczające ten rok budżetowy, ufając, że budżet 2017 roku również sprosta inwestycji. Będzie to łatwiejsze, niż oczekiwano. Do gminy popłynie bowiem kolejne 850 tys. zł.

Skromne 5 procent
Już końcem lipca Elżbieta Wróbel w rozmowie telefonicznej wspomniała, że rozbudowa sali może okazać się tańsza, niż oczekiwano. Wtedy jednak nieznany był jeszcze los wniosku o dofinansowanie, który spoczął na biurku ministra sportu. Jak stwierdziła wówczas Elżbieta Wróbel, czy wniosek przejdzie, okaże się w połowie sierpnia. Teraz już wiadomo. Samorząd z Ministerstwa Sportu i Rekreacji uzyskał dofinansowanie w kwocie 850 tys. zł. Tym sposobem gmina rozbuduje i doposaży Szkołę Podstawową w Przyłęku przy wkładzie własnym, który wyniesie 5 proc. Kosztów inwestycji, czyli szacunkowo około 100 tys. zł, nie zaś, jak przewidywano, 700 tys. zł.

Więcej w 36 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE