Reklama

Kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

Opublikowano: pt, 13 mar 2020 09:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk) - poinformował dzisiaj (13 marca) rano minister zdrowia.

Łącznie, zakażenie koronawirusem, stwierdzono już u pięciu osób na Podkarpaciu, o czym możesz przeczytać tutaj KORONAWIRUS w natarciu. Jest już na PODKARPACIU! [RAPORT, AKTUALIZACJA]

Kim są dwie nowe zakażone osoby? -  To dwie kobiety w sile wieku z powiatu leżajskiego (są w stanie dobrym, przebywały do tej pory w kwarantannie) - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego. 

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem.

- Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 937 osób. Dla 267 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej.  Aktualnie hospitalizowanych jest 25 osób - dodaje rzecznik. 

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 157 testów.


Dzisiaj rano minister zdrowia poinformował o kolejnych siedmiu nowych przypadkach zakażenia w kraju. Oprócz wspomnianych dwóch z Podkarpacia, kolejne dotyczą woj. lubelskiego (Lublin - 1 osoba), woj. dolnośląskiego (Wrocław - 1 osoba) i woj. łódzkiego (Łódź - 3 osoby).

- W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 58/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoba zmarła) - pisze minister na Twitterze. Osobą, która zmarła, była 56-letnia kobieta. - Pacjentka miała poważne problemy zdrowotne przed zakażeniem - poinformował minister. 
 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE