Reklama

Kolejne 38 drzew zniknie z terenu miasta. Do połowy grudnia 27 drzew rosnących przy stadionie w Kolbuszowej Dolnej zostanie ściętych

Opublikowano:
Autor:

Kolejne 38 drzew zniknie z terenu miasta. Do połowy grudnia 27 drzew rosnących przy stadionie w Kolbuszowej Dolnej zostanie ściętych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dopiero za drugim podejściem gmina Kolbuszowa znalazła firmę, która była zainteresowana wycinką i zakupem prawie 40 drzew. Ogłoszony przetarg wygrała firma z Raniżowa, która zapłaci samorządowi prawie 1,3 tys. zł.  

Zgodnie z planem, do 14 grudnia, z krajobrazu Kolbuszowej Dolnej, zniknie 27 jesionów pensylwańskich. Są to drzewa rosnące w sąsiedztwie stadionu sportowego (na lewej skarpie potoku Przyrwa). Kolejne 11 zostanie usunięte z terenu miasta.

Jak wyjaśnia Kazimierz Kret z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, drzewa są chore. Większość z nich jest pusta w środku. Konary są uschnięte i już nie raz zdarzyło się tak, że przy silniejszych podmuchach wiatru, w trakcie meczu, jeden z nich spadł na boisko. - Te drzewa zagrażają bezpieczeństwu ludzi. Stąd decyzja o ich wycince - informuje przedstawiciel magistratu. 

 

Będą nowe 

Sprawa usunięcia sporej wielkości jesionów ciągnie się od 2017 roku. Tematem zajmował się Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Przedstawiciele tych dwóch instytucji przyjechali na miejsce, aby sprawdzić, jak faktycznie wygląda sytuacja. Decyzja była następująca: drzewa trzeba usunąć i w ich miejscu posadzić nowe. - Tych nowym nasadzeń ma być więcej, niż wyciętych drzew - dodaje nasz rozmówca.

 

Nie tylko na Dolnej 

Ogłoszony przez gminę przetarg dotyczył również wycinki 11 drzew rosnących na terenie miasta. Pod siekierę pójdzie także pięć świerków pospolitych, dwie topole czarne i jedna lipa drobnolistna - drzewa rosnące na działce sąsiadującej ze stacją PKS. 

Firma z Raniżowa usunie także jesion rosnący w pasie drogowym przy ul. Polnej oraz gruszę pospolitą i modrzew europejski - drzewa przy ul. Brata Alberta. 

Jak wyjaśnia Kazimierz Kret, w tych ostatnich dwóch przypadkach chodzi o wykonanie zjazdu do posesji mieszkańców miasta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE