Reklama

Oszust zadzwonił do mieszkanki Nowe Dęby. Zapewniał, że pracuje w CBŚP

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: cbsp.policja.pl

Oszust zadzwonił do mieszkanki Nowe Dęby. Zapewniał, że pracuje w CBŚP - Zdjęcie główne

Oszust zadzwonił do mieszkanki Nowej Dęby, podając się za policjanta CBŚP. | foto cbsp.policja.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Telefon od oszusta, podającego się za policjanta Centralnego Biura Śledczego, odebrała wczoraj (wtorek, 21 grudnia) mieszkanka Nowej Dęby. Mężczyzna chciał wyłudzić dane do konta bankowego kobiety. Ta na szczęście nie dała się nabrać, a o całym zdarzeniu poinformowała policję.

Do kolejnej próby oszustwa doszło wczoraj (21 grudnia) przed godz. 12 w Nowej Dębie. Do starszej kobiety zadwonił mężczyzna, podający się za policjanta CBŚP. Wmawiał mieszkance Nowej Dęby, że jej pieniądze nie są bezpieczne na koncie bankowym i mogą zostać skradzione.

Oszust próbował wyłudzić dane do jej rachunku bankowego i namawiał do przelania pieniędzy na „bezpieczne konto”. Zaniepokojona kobieta nabrała podejrzeń i o całej sytuacji poinformowała swojego syna. Ten powiadomił policjantów.

Tym razem, czujność mieszkanki Nowe Dęby nie została uśpiona. Policja jednak w dalszym ciągu apeluje o ostrożność.

- Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom!Jeśli osoba dzwoniąca przedstawia się za policjanta, to pamiętajmy: policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. nigdy też nie poproszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

- informuje podkarpacka policja.

Mundurowi wielokrotnie zaznaczali, by o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informować policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

- Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.

- zaznaczają policjanci.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy