reklama
reklama

"Kolędować Małemu" czyli coroczny koncert kolęd w Dzikowcu. To wydarzenie ma 16-letnią tradycję [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SCK Dzikowiec

"Kolędować Małemu" czyli coroczny koncert kolęd w Dzikowcu. To wydarzenie ma 16-letnią tradycję [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
25
zdjęć

W Dzikowcu po raz kolejny rozbrzmiały kolędy i pastorałki. | foto SCK Dzikowiec

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCIW niedzielę (28 stycznia) w budynku wielofunkcyjnym przy stadionie w Dzikowcu odbył się coroczny koncert kolęd i pastorałek. Wydarzenie to ma już 16-letnią tradycję.
reklama

Lokalni artyści ponownie wystąpili w budynku wielofunkcyjnym w Dzikowcu, prezentując swój talent podczas dorocznego koncertu kolęd i pastorałek znanego jako "Kolędować Małemu". Wydarzenie to ma już 16-letnią tradycję. 

Na scenie zaśpiewali i zagrali "Iskierki" z SCK w Dzikowcu, chór "Owoce Misji", Zespół Oratoryjny Fidelis, TraLaband, Prymule z Mechowca oraz mali instrumentaliści - Marysia Paśko, Emilka Chodór oraz solista Franiu Hopak. Artyści byli gromko oklaskiwani przez licznie zgromadzoną tego dnia publiczność.

reklama

Bogumiła Kosiorowska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu niejednokrotnie podkreślała, że koncert wpisał się w kalendarz SCK na stałe i ma długoletnią historię. Koncert ten w piękny sposób zamyka okres świąteczny, prezentując niezwykłe utwory, które odzwierciedlają polskie dziedzictwo kulturowe i są pełne emocji.

Kolędowanie jest jedną z najbardziej urokliwych i cenionych tradycji w Polsce. Ta praktyka, sięgająca wieków wstecz, obejmuje śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych, które często mają głębokie korzenie religijne i historyczne. Kolędy są wykonywane nie tylko w kościołach podczas mszy, ale także w domach, na ulicach, a nawet w szkołach i na spotkaniach społecznościowych. Wiele z tych pieśni przekazywanych jest z pokolenia na pokolenie, stanowiąc nieodłączny element polskich obchodów Bożego Narodzenia.

reklama

Charakterystyczne dla kolędowania jest także odwiedzanie domów przez kolędników, często przebranych za postacie związane z narodzinami Chrystusa, którzy śpiewają i składają życzenia domownikom, za co bywają częstowani słodyczami lub drobnymi upominkami. To piękne, wspólnotowe doświadczenie podkreśla ducha świąt i łączy ludzi, niezależnie od wieku czy pochodzenia.

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama