Reklama

Kolbuszowski krokodyl zniknie z rynku?

Opublikowano: pon, 1 kwi 2019 12:00
Autor:

Kolbuszowski krokodyl zniknie z rynku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do władz Kolbuszowej skierowana została petycja w sprawie przeniesienia posągu znajdującego się w centrum miasta.

Mowa o znajdującym się na Placu Wolności krokodylu. Losami monumentu zainteresował się Ogólnopolski Klub Przyjaciół Krokodyli.

Jak możemy przeczytać w piśmie skierowanym do władz Kolbuszowej, członkom klubu nie podoba się to, że część osób nie podchodzi do niego z należytym szacunkiem. 

- Na portalach społecznościowych możemy znaleźć sporo zdjęć oznaczonych #kolbuszowa, na których widać często osoby próbujące wchodzić na monument, siedzących na nim, czy fotografujące posąg z butelką wysokoprocentowego alkoholu. Stanowczo sprzeciwiamy się takim i podobnym zachowaniom względem tego obelisku - piszą przedstawiciele OKPK. 

W swoim apelu członkowie klubu nawiązują do historii miasta i płynącej przez nie rzeki - Nilu. W piśmie proponują przeniesienie krokodyla z Placu Wolności w inne, ich zdaniem, bardziej odpowiednie miejsce. 

- Z doniesień medialnych wiemy, że gmina Kolbuszowa planuje przebudowę skweru nad Nilem. Według nas, właściwym działaniem byłoby przeniesienie obelisku w nowo powstałe miejsce i i umieszczenie go na podwyższeniu, tak, aby utrudnić dostęp do monumentu osobom postronnym - czytamy w piśmie. 

Co na to władze miasta? Jak ustaliliśmy, pismo jest sprawdzane pod względem formalnym. - Nie mamy pewności, czy to nie jakiś głupi żart - mówi przedstawiciel kolbuszowskiego magistratu. 

Więcej na ten temat niebawem. 


AKTUALIZACJA

Wszystkich, którzy zmartwili się losem kolbuszowskiego krokodyla, uspokajamy, że ta informacja była primaaprilisowym żartem. Posąg zostaje na miejscu i na razie nie zanosi się na to, żeby został przeniesiony. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +2 / -0

  124

  Małe dzieci się nieraz o niego oprzą żeby rodzice zrobili zdjęcie i to jest taki problem

 • 3 lata temu | ocena +2 / -1

  Stefan 129

  Po***o was

 • 3 lata temu | ocena +4 / -1

  Użytkownik

  Że co Ogólnopolski Klub Przyjaciół Krokodyli takie coś nie istniej przynajmniej ja nie znalazłem

 • 3 lata temu | ocena +9 / -0

  Misio

  Niech go postawią tak żeby był poza zasięgiem łap starosty. Szkoda żeby dotykał zwierzaka ( a jak wiadomo, zły dotyk boli całe życie )

 • 3 lata temu | ocena +7 / -2

  b

  Prima Aprilis