Reklama

Kolbuszowska "nerka" przez tydzień nie będzie przyjmowała pacjentów

Opublikowano: śr, 16 wrz 2020 11:34
Autor:

Kolbuszowska "nerka" przez tydzień nie będzie przyjmowała pacjentów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na oddział trafił pacjent, u którego stwierdzono Covid-19. Co z dializami?

W poniedziałek, 14 września, kolbuszowski sanepid potwierdził, że u pacjenta, który trafił na "kolbuszowską nerkę" stwierdzono koronawirusa.


Mężczyzna nie jest mieszkańcem powiatu kolbuszowskiego. Na oddziale szpitala przy ulicy Kolejowej w Kolbuszowej pojawił się, ponieważ przyjechał na dializę. 

 

 

Z naszych informacji wynika, że pacjent znajdował się w ciężkim stanie. Był on dializowany. Gdyby się tak nie stało, mógłby umrzeć. 

Po dializie mężczyzna został przeniesiony na izolatkę w oddziale nefrologicznym. Tam zrobiono mu wymaz. Wynik był dodatni. Następnie mężczyzna został przewieziony na oddział zakaźny szpitala Mielcu.

Sanepid zgodnie z procedurami przejął oddział nefrologii. Jego decyzją ci pacjenci, którzy mogą, zostaną wypisani, pozostali wymagający opieki zostaną. Pracownicy i pacjenci, którzy mieli bezpośredni kontakt z pacjentem, są na kwarantannie.  

- Oddział jest w kwarantannie, więc nie przyjmujemy pacjentów - poinformował Zbigniew Strzelczyk i dodał: - Dializy będą dalej prowadzone. 

Co dalej? W dzień składu gazety (15 września) będą wymazy pracowników i pacjentów. Następnie po sześciu dniach test zostanie powtórzony. Przez ten okres oddział dla nowych pacjentów będzie zamknięty. 

W gminie

Koronawirusa stwierdzono także u jednego z pracowników Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Magistrat w piątek (11 września) wydał w tej sprawie komunikat. Jak zapewnili, pracownik nie miał bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami. Decyzją sanepidu na kwarantannę skierowano jednego pracownika urzędu mającego bezpośredni kontakt z zakażonym.

- Pomieszczenia urzędu zostały zdezynfekowane zgodnie z wymaganymi procedurami, poza tym cały budynek systematycznie poddawany jest ozonowaniu - czytamy w komunikacie. 

Magistrat realizuje wszystkie zadania na dotychczasowych zasadach i jest w stałym kontakcie z Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, wypełniając zalecenia tej instytucji.

Dobre wieści

W środę (2 września) cały powiat kolbuszowski obiegła informacja o zakażonej nauczycielce ze szkoły w Kupnie, u której wykryto COVID-19. Wtedy to rodzice tych dzieci i wszyscy domownicy zostali skierowani na przymusową kwarantannę. Barbara Dudzińska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej, poinformowała nas, że na kwarantannie przebywały 72 osoby z tego ogniska. Wyznaczony termin jej zakończenia był na 11 września (piątek). W miniony poniedziałek (14 września) dzieci wróciły do zajęć w szkole w Kupnie. 

 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Dzieg

    Co to za wirus jak na tyle osób które miały kontakt ze sobą i nikt nie chory ,to grypa szybciej zaraża ?♋