Reklama

Kolbuszowianka tuż za podium finałowego turnieju mistrzostw Podkarpacia orlików starszych

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowianka tuż za podium finałowego turnieju mistrzostw Podkarpacia orlików starszych  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Orlicy starsi Kolbuszowianki wywalczyli czwarte miejsce w rozegranym w Leżajsku turnieju finałowym mistrzostwa Podkarpacia orlików starszych.

 

Podopieczni Grzegorza Wróblewskiego, żeby znaleźć się w turnieju finałowym, musieli przebrnąć turniej eliminacyjny w Pysznicy, który odbył się w ostatni weekend listopada. – Sam awans do turnieju finałowego już był dużym sukcesem – oceniał trener Wróblewski. 

W eliminacjach jego drużyna nie miała łatwego zadania. - W spotkaniu decydującym o wyjściu z grupy przegrywaliśmy już 0:2, ale udało nam się wyrównać na 20 sekund przed końcem, a bramka Wiktora Jamroza dała nam promocję do półfinału, w którym ograliśmy głównego faworyta, Piłkarskie Nadzieje Mielec – wspominał opiekun Kolbuszowianki. Do turnieju finałowego awansowały dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju eliminacyjnego. W kwalifikacjach w Pysznicy Kolbuszowianka była druga. Z pierwszego miejsca awansował SMS Rzeszów, z którym nasi przegrali w finale 0:3. Najlepszym bramkarzem turnieju eliminacyjnego został wybrany Krystian Kośmider, który w półfinale obronił rzut karny, wykonywany przez zawodnika Piłkarskich Nadziei. Co ciekawe Krystian powtórzył to osiągnięcie również w turnieju finałowym.

- Okazja do rewanżu na drużynie SMS Rzeszów przyszła bardzo szybko, bo los sparował nas już w pierwszym meczu turnieju finałowego w Leżajsku. Tym razem spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 po golu Eryka Redwana – opisywał G. Wróblewski. W drugim meczu grupowym nasi orlicy ulegli Stali Rzeszów, w barwach której grali zwycięzcy tegorocznego Pucharu Tymbarka. - Z jedną z najlepszych drużyn w Polsce w roczniku 2008 przegraliśmy 1:4, a gola dla Kolbuszowianki strzelił Dawid Kawalec. W ostatnim meczu grupowym pewnie pokonaliśmy Spartę Leżajsk 2:0 po golach Wiktora Jamroza i Igora Głuszki i wyszliśmy do półfinału z drugiego miejsca swojej grupy – cieszył się Wróblewski.

W półfinale nasi spotkali się z kolegami z Przemyśla. - Dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie po bramkach zdobytych przez Kubę Salacha i Wiktora Jamroza – podkreślał G. Wróblewski. Gracze Orlika Przemyśl dwukrotnie doprowadzali do remisu, a drugą bramkę na 2:2 zdobyli na minutę przed końcem spotkania. O awansie do finału zdecydowały rzuty karne. - Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż 6 serii, a ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy z Przemyśla – żałował trener Kolbuszowianki. W meczu o trzecie miejsce doznaliśmy wysokiej porażki z drugą drużyną Stali Rzeszów i zakończyliśmy młodzieżowe mistrzostwa Podkarpacia w futsalu na czwartym miejscu. Mistrzem Podkarpacia w kategorii do 10 lat została Stal Rzeszów. - Ponownie najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Krystiana Kośmidera, który zaliczył bardzo dużo udanych interwencji zwłaszcza w meczu półfinałowym – zaznaczał Wróblewski. Kolbuszowianka została czwartą drużyną Podkarpacia w futsalu w kategorii do 10 lat. - Cieszę się przede wszystkim z systematycznego rozwoju zawodników. Po prostu dobrze gramy w piłkę, a na boisku zostawiamy dużo zaangażowania i to wszystko przekłada się na coraz lepsze wyniki chłopców – podkreślał trener Grzegorz Wróblewski.

- Ogromne podziękowania należą się rodzicom za wsparcie i pomoc w transporcie.   Kontynuujemy dobrą pracę. Sukces drużyny jest sukcesem wszystkich trenujących w Kolbuszowiance chłopców, także tych, którzy na ten turniej nie pojechali. Grupa orlików Kolbuszowianki liczy obecnie 40 zawodników – dodaje G. Wróblewski.


 

Turniej eliminacyjny w Pysznicy (25 listopada)

Wyniki w grupie:

KKS - AP Stalowa Wola 0:0

KKS - FA Lech Poznań Nowa Dęba 6:0 (Bartek Palczowski 3, Krystian Wilk 2, Wiktor Jamróz)

KKS - Piłkarskie Nadzieje Mielec II 2:2 (Krystian Wilk, Wiktor Jamróz)

Półfinał

KKS - Piłkarskie Nadzieje Mielec 1:0 (Eryk Redwan)

Finał

KKS - SMS Rzeszów 0:3

Drugie miejsce w eliminacjach dało awans.

Strzelcy: Krystian Wilk 3, Bartek Palczowski 3, Wiktor Jamróz 2, Eryk Redwan.

 

WSTAWKA

Turniej finałowy w Leżajsku (2 grudnia)

Wyniki w grupie:

KKS - SMS Rzeszów 1:1 (Eryk Redwan)

KKS - Stal Rzeszów 1:4 (Dawid Kawalec)

KKS - Sparta Leżajsk 2:0 (Wiktor Jamróz, Igor Głuszko)

Półfinał

KKS - Orlik Przemyśl 2:2 k. 4:5 (Kuba Salach, Wiktor Jamróz)

Mecz o 3. miejsce

KKS - Stal Rzeszów II 0:5

Strzelcy: Wiktor Jamróz 2, Kuba Salach, Dawid Kawalec, Eryk Redwan, Igor Głuszko.

 

Skład Kolbuszowianki na MMP w Futsalu: Krystian Kośmider - Krystian Wilk, Kuba Salach, Igor Głuszko, Gabryś Byczek, Kamil Sułek, Wiktor Jamróz, Dawid Kawalec, Bartek Palczowski, Bartek Czachor, Eryk Redwan i Kacper Wilk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE