Reklama

Kolbuszowianie ratują cmentarne zabytki

Opublikowano: wt, 1 lis 2016 04:02
Autor:

Kolbuszowianie ratują cmentarne zabytki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tradycyjnie 1 listopada przy bramach wejściowych cmentarza parafialnego w Kolbuszowej będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Pieniądze, które uda się zebrać, zostaną przeznaczone na dalszą renowację zabytkowych nagrobków.

Przypomnijmy, że Regionalne Towarzystwo im. Juliana Macieja Goslara w Kolbuszowej pieniądze na renowację miejskiej nekropolii zbiera już od 2007 roku. – Inicjatywa ta zrodziła się z pomysłu świętej pamięci Wilhelma Hrycyszyna, który utworzył przy Towarzystwie sekcję rewaloryzacji cmentarza parafialnego. Jego dzieło kontynuują członkowie Towarzystwa – wyjaśnił Andrzej Dominik Jagodziński, dyrektor miejskiej biblioteki oraz prezes RTK.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.