Reklama

Kolbuszowa. Zakup nowego samochodu dla policji dalej budzi emocje. Komu ten pomysł się nie podoba?

Opublikowano: wt, 23 kwi 2019 10:30
Autor:

Kolbuszowa. Zakup nowego samochodu dla policji dalej budzi emocje. Komu ten pomysł się nie podoba?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Część z radnych jest za sfinansowaniem. Innym się ten pomysł na wydanie gminnej kasy nie podoba.

Radny Michał Karkut nie pierwszy raz porusza temat samochodu dla policji. Jego zdaniem nie jest to zadanie, które jest w zakresie radnych czy mieszkańców. - Chciałbym usłyszeć uzasadnienie tego wydatku - zaznaczył Karkut i dodał: - Z całym szacunkiem, ale państwo mamy tak bogate i nie powinniśmy marnować pieniędzy, wspierając takie cele.

Karkut opowiedział, że niedawno o pomoc zwrócił się do niego dyrektor domu kultury, który prosi o sfinansowanie zestawu komputerowego w Kolbuszowej Górnej.  - Na to nie mamy pieniędzy, a tutaj będziemy wydawać na samochody nie dla naszej służby? Jestem kategorycznie przeciwny - podsumował.

Burmistrz Jan Zuba zaznaczył, że nie jest to pierwsze auto kolbuszowskiej policji, do którego dokłada się gmina. Tym razem mowa o kwocie 13,5 tys. zł. Włodarz zaznaczył, że od lat zasady są takie, że gminy powiatu kolbuszowskiego oraz powiat wykładają 50 proc. wartości auta. Kwoty te są różne i wynikają z liczby mieszkańców w danej gminie. Drugą połowę dokłada policja. -  Policja wykonuje swoją pracę na rzecz mieszkańców poszczególnych gmin, w tym również mieszkańców naszej gminy - podkreślił Jan Zuba.

Również radny Adam Chlebowski z Niwisk nie popierał tego zakupu. - Mam taki niedosyt, że będziemy wspomagać, finansować, a czy jest to rozsądne? - zwrócił się do obradujących Chlebowski, na jednej z ostatnich sesji w Niwiskach. Radny Chlebowski podkreślił, że dla gminy nie jest to znaczna suma i może ona przyłączyć się do pomocy dla policji. Jednak chciałby, aby ich praca była bardziej sprawiedliwa dla wszystkich mieszkańców.


Samorządy wspierają zakup:

powiat kolbuszowski - 8 tys. zł
gmina Kolbuszowa - 13,5 tys. zł
gmina Raniżów - 4 tys. zł
gmina Cmolas - 4,5 tys. zł
gmina Dzikowiec - 3,6 tys. zł
gmina Niwiska - 3,4 tys. zł
gmina Majdan Królewski - 5,5 tys. zł
razem: 42,5 tys. zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.