Reklama

Kolbuszowa z akademią

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa z akademią - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Liceum Ogólnokształcące dołączyło do Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Umowa o współpracy została podpisana pod koniec czerwca w starostwie powiatowym.

Porozumienie, w obecności starosty Józefa Kardysia, podpisali prof. dr hab. Czesław Kłak (reprezentujący rektora prof. dr. hab. Jerzego Posłusznego) oraz Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego LO.

Dzięki nawiązanej współpracy uczniowie kolbuszowskiego liceum będą uczestniczyć w organizowanych przez WSPiA zajęciach warsztatowych. - Zajęcia dotyczyć będą bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, identyfikacji substancji psychoaktywnych oraz symulacji zachowania człowieka pod wpływem środków odurzających. Uczniowie zapoznają się ze statusem prawnym młodego człowieka oraz odpowiedzialnością karną za agresję i przemoc – wyjaśnia Barbara Żarkowska ze Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej. Na tym jednak nie koniec. - WSPiA zorganizuje też uczniom LO udział w symulowanej rozprawie sądowej i pokazach nowoczesnych technik kryminalistycznych w Podkarpackim Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA w Rzeszowie – dodaje nasza rozmówczyni. Uroczysta inauguracja Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa w Kolbuszowej odbędzie się we wrześniu 2016 r. Najbardziej aktywni uczniowie mogą liczyć na dyplomy i nagrody.

Więcej w Korso nr 28/13.07.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE