Reklama

KOLBUSZOWA. Wjechała na przejazd na czerwonym świetle. Rogatki się zamknęły

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Wjechała na przejazd na czerwonym świetle. Rogatki się zamknęły  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie 62-letniej mieszkanki powiatu mieleckiego. Kobieta odpowie za uszkodzenie zapory kolejowej przy ul. Sokołowskiej w Kolbuszowej.

O tym zdarzeniu poinformowali policję w połowie maja 2019 r. pracownicy kolei.

- Z ich zgłoszenia wynikało, że kierowca czerwonej toyoty wjechał na przejazd kolejowy pomimo włączonego czerwonego światła i opadających zapór, a następnie cofnął uszkadzając opuszczoną zaporę. Z relacji zgłaszających wynikało również, że kilka metrów dalej samochód się zatrzymał i wysiadł z niego pasażer, który obejrzał tył samochodu, a następnie wsiadł do toyoty, która odjechała z miejsca zdarzenia - relacjonuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik KPP w Kolbuszowej. 

Sprawą zajęli się kolbuszowscy policjanci. Niestety zapis z monitoringu z przejazdu był nieczytelny. Funkcjonariusze sprawdzali okoliczne monitoringi i dzięki tej dociekliwości udało się ustalić dane samochodu.

Jak się okazało , toyotą kierowała 62-letnia mieszkanka powiatu mieleckiego. - Kobieta usłyszała zarzut nie zastosowania się do sygnału drogowego oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa dla jadącego z nią pasażera - mówi oficer prasowy. 

62-latka przyznała się do popełnienia tych wykroczeń. Teraz jej sprawą zajmie się kolbuszowski sąd.


Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas przejeżdżania i zbliżania się do przejazdów kolejowych. Funkcjonariusze przypominają, do czego kierujący pojazdem jest obowiązany:

  • zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd zachować szczególną ostrożność;
  • przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona;
  • prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd;
  • w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

Kierującemu pojazdem zabrania się:

  • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE