Reklama

Kolbuszowa. Trwa przebudowa sieci kanalizacyjnej

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Trwa przebudowa sieci kanalizacyjnej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ekipy budowlane są w trakcie budowy i przebudowy sieci kanalizacyjnej w Kolbuszowej. Część prac zakończy się końcem sierpnia. Co dokładnie obejmują plany budowy?

 

Wszystko to w ramach projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Kolbuszowa". Ekipa budowlana przebuduje kanalizację ogólnospławną w zlewni ul. Partyzantów na system kanalizacji rozdzielczej. Zostaną odtworzone drogi i chodniki. 

Nowości

W ramach inwestycji zostaną wykonane nowe nawierzchnie asfaltowe wraz z chodnikami i zjazdami w ulicach: Nadziei, Dembowskiego, Goslara, Dunajeckiego, Krasickiego, Broniewskiego, Słowackiego, Konopnickiej, Kazimierza Wielkiego, Jagiellońskiej i Bora-Komorowskiego. Zostanie również wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa w pasie drogowym ulicy Partyzantów.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej zostanie wykonana wraz z przyłączami. Obejmie ona przede wszystkim południową stronę ul. Obrońców Pokoju od ul. Polnej w kierunku rzeki Nil. Za pomocą wybudowanej sieci ścieki zostaną odprowadzone do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej położonej wzdłuż rzeki Nil. Mieszkańcy rejonu ul. Nowe Miasto również doczekają się budowy sieci kanalizacji łącznie z przyłączami.

 Aktualnie roboty ziemne i montażowe dotyczące budowy czy też przebudowy infrastruktury podziemnej zbliżają się do końca. Termin ich zakończenia planowany jest do końca sierpnia.

Ku końcowi

 

W ubiegłym roku wykonana została budowa kanalizacji sanitarnej w Kolbuszowej Górnej. Zakończono również budowę kanalizacji sanitarnej na ul. Obrońców Pokoju. Prace obejmowały odcinek od ul. Topolowej do Nowej Wsi. Wartość projektu to ponad 15 mln złotych, gdzie dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyniosło ponad 7,8 mln zł.

Zakończono prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej w rejonie ul. 11 Listopada, a wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie takiej kanalizacji na ul. St. Krzaklewskiego.

W ramach prac zostaną zlikwidowane stare istniejące kolektory deszczowe wraz z przykanalikami. W ich miejsce powstaną nowe. Prace potrwają do końca września. Wspomniane zadania finansowane są częściowo z zobowiązania ministra spraw wewnętrznych i administracji, jakie otrzymała gmina Kolbuszowa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na 600 tys. złotych.

 

 
 

Przez urząd miasta został ogłoszony przetarg na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w obszarze między ulicami Nowe Miasto i Piłsudskiego w Kolbuszowej. Prace obejmą roboty budowlane związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami. Planowany termin wykonania prac to koniec października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE