Reklama

KOLBUSZOWA. Ta ulica jest w tragicznym stanie. W końcu zostanie przebudowana

Opublikowano: śr, 27 maj 2020 09:51
Autor:

KOLBUSZOWA. Ta ulica jest w tragicznym stanie. W końcu zostanie przebudowana  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na drugą połowę tego roku zaplanowano przebudowę ul. Fabrycznej w Kolbuszowej. Roboty budowlane będą prowadzone na odcinku ok. 258 m.

Zaplanowane prace, od granicy pasa drogowego drogi wojewódzkiej do końca istniejącego zjazdu na parking, obejmować będą, m.in.:

  • rozebranie istniejącej jezdni z bloczków betonowych,
  • zabezpieczenie istniejących sieci rurami ochronnymi,
  • wykonanie nowej podbudowy i warstw konstrukcyjnych drogi
  • położenie nawierzchni asfaltowej,
  • odwodnienie i odprowadzenie wód z drogi
  • budowę lewostronnego chodnika o szerokości 2 m.  

- Ponadto przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Żytnią w celu poprawy jego geometrii oraz zbudowane będą miejsca postojowe dla samochodów osobowych za skrzyżowaniem. Dodatkowo powstanie zadaszona wiata ze stojakami na rowery - wyliczają kolbuszowscy urzędnicy.

W ramach przedsięwzięcia wykonane zostanie również oświetlenie ul. Fabrycznej - pięć słupów oświetleniowych wzdłuż drogi oraz dwa słupy oświetleniowe wzdłuż parkingu.

- Wykonawca inwestycji zostanie wyłoniony w drodze przetargu - czytamy na stronie kolbuszowskiego magistratu.

Ulica zostanie przebudowana w ramach zadania: „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej- PKA: Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.