Reklama

KOLBUSZOWA. Remont za milion złotych. Na tym nie koniec |ZDJĘCIA|

Opublikowano: ndz, 11 sie 2019 20:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wymiana całego dachu świątyni w Kolbuszowej wyniesie w sumie po przetargu 1,1 miliona złotych. To jednak nie są jedyne prace, jakie są w planie.

Ksiądz Szumierz wspomina również o wymianie okien ze stalowych na aluminiowe.

- Mamy na to zgodę konserwatora, ale muszą one zostać wykonane w takim podziale, jak są teraz - mówi proboszcz. 

Część okiem wymieniona zostanie jeszcze w tym roku. Na ten cel parafia otrzyma 100 tys. zł z Funduszu Kościelnego. - Zrobimy tyle, na ile nam pieniędzy wystarczy. W pierwszej kolejności zajmiemy się oknami przy bocznych nawach, które są ubrane w nowe witraże, niebędące zabytkami. Są one w dobrym stanie i nie trzeba ich ani uzupełniać, ani przeprowadzać gruntownej renowacji - wyjaśnia ks. Szumierz. 

Dopiero w kolejnych latach wymienione zostaną pozostałe okna z zabytkowymi witrażami, których renowację trzeba będzie przeprowadzić. - To już dużo większe i bardziej kosztowne zadanie - dodaje proboszcz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Podpisać petycję do Proboszcza, za co ku?

    Serio???