Reklama

KOLBUSZOWA. Pouczenia wkrótce się skończą

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Pouczenia wkrótce się skończą  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - W ostatnim czasie kolbuszowscy policjanci wielokrotnie reagowali na ujawnione przypadki parkowania na płycie rynku pomimo wprowadzonego tam oznakowania zabraniającego przekraczania linii ciągłej - informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji. 

- W większości były to przypadki ujawnione przez funkcjonariuszy podczas patrolu miasta, chociaż mieliśmy również kilka zgłoszeń telefonicznych w tej sprawie. Jak dotychczas, sprawcy tego wykroczenia zostali pouczeni przez policjantów - dodaje oficer prasowy. 

Przedstawicielka policji zaznacza, że niebawem kierowcy, którzy nie będą respektować nowego oznakowania, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. 

Mandat 100 zł grozi za przekroczenie linii krawędziowej ciągłej. Z kolei 250 zł może nas kosztować wjazd na płytę rynku pojazdem silnikowym przez przejście dla pieszych - takie sytuacje również miały miejsce. 

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami, w centrum Kolbuszowej, namalowano ciągłą, białą linię. Jej pojawienie się jest równoznaczne z zakazem wjazdu samochodów na płytę rynku.  Do tej pory zdarzało się, że kierowcy zostawiali swoje auta nawet w pobliżu zabytkowej studni. Mundurowi, czy to policjanci, czy strażnicy miejscy, mieli jednak związane ręce. Nie było możliwości, aby zabronić kierowcom zatrzymywania się w tym miejscu. 

Teraz funkcjonariusze zaczęli działać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE