Reklama

Reklama

Kolbuszowa. Od czwartku do soboty zamknięte skrzyżowanie [MAPA]

Opublikowano: śr, 7 kwi 2021 19:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kierowcy w najbliższych dniach będą musieli dobrze się zastanowić i opracować trasę przejazdu przez miasto. O co chodzi?

Reklama

Od czwartku do soboty (8 - 10 kwietnia) ruch na skrzyżowaniu ulic ks. Ludwika Ruczki i 11 Listopada zostanie wstrzymany. W efekcie tzw. mini obwodnica miasta (droga łącząca ul. Tyszkiewiczów z Towarową) będzie nieprzejezdna.


ZOBACZ TAKŻE: Zmarł Władysław Puzio - wieloletni nauczyciel


Kierowcy, którzy będą chcieli się dostać z jednego końca ul. Ruczki na drugi, omijając drogę krajową numer 9, będą musieli przejechać ulicami pomiędzy blokami oraz przez parking starostwa.

Dlaczego? 

Taka decyzja związana jest z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej dla budynku dworca. Realizowana od kilku miesięcy inwestycja ma zostać zakończona do końca listopada 2021 roku.

- Dla podróżnych zostaną udostępnione: poczekalnia, toalety, pokój dla matki z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat. Zaplanowano również część usługową- świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym i punkt informacji turystycznej

- wyliczają pracownicy kolbuszowskiego magistratu. 

Co jeszcze?

W odmienionym budynku mają znajdować się także pomieszczenia Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, siedziba straży miejskiej, centrum monitoringu miejskiego, pomieszczenia dla organizacji pożytku publicznego i Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz pomieszczenia techniczne.

Przed dworcem staną cztery zadaszone przystanki autobusowe. Powstanie plac manewrowy i parking dla autobusów, samochodów oraz stojaki na rowery. Plac wokół dworca zostanie wyposażony w elementy małej architektury i zieleni. Powstanie nowe oświetlenie.

Inwestycję realizuje Solkan Spółka z Rzeszowa. Wartość przedsięwzięcia wynosi 6 405 163,18 zł, z czego dofinansowanie o łącznej kwocie ponad 2,6 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Xxx

  "Ma zostać oddana początkiem roku 2020 " 🙃 brawo korso .... To który u was jest teraz rok ?

  • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   korektor

   Przecież wystarczy trochę poczytać i wiadomo, że dworzec ma być gotowy na początek listopada, ale w Korso są za leniwi, chyba.