Reklama

KOLBUSZOWA. Kwesta na cmentarzu po raz 13. Co w planie?

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Kwesta na cmentarzu po raz 13. Co w planie?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak co roku, 1 listopada, na terenie cmentarza parafialnego w Kolbuszowej zorganizowana zostanie kwesta.

Datki zbierać będą członkowie Regionalnego Towarzystwa Kultury wraz z zaproszonymi gośćmi i uczniami. 

W zeszłym roku do puszek wolontariuszy trafiło ponad 14,5 tys. złotych. - Kwota ta została przeznaczona na zapłatę za wcześniej odnowione nagrobki Ludwika Seeligera, Maksymiliana Korwin Zdulskiego i Zofii Magdowej - wyjaśnia Paweł Michno, przedstawiciel Regionalnego Towarzystwa Kultury im. J. M. Goslara w Kolbuszowej.

Zebrana w tym roku kwota trafi również na renowację zabytkowych nagrobków (jednego lub dwóch). Których? Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęto. - Najprawdopodobniej będzie to nagrobek Józefa Lityńskiego, znajdujący się w pobliżu kaplicy - dodaje Paweł Michno.

Łącznie, przez ostatnie 12 lat, organizatorom kwesty udało się zebrać ponad 100 tys. zł. 


Nie tylko na nagrobki

Kwesty na cmentarzu parafialnym zostały zainicjowane przez śp. Wihelma Hrycyszyna, a odbywają się od 2007 roku. Do tej pory zebrane pieniądze zostały przeznaczone m.in. na renowację dwóch nagrobków, dofinansowanie dokumentacji odnowy kaplicy cmentarnej oraz wyszukiwarki internetowej grobów na cmentarzu parafialnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE