Reklama

KOLBUSZOWA. Kto wynajmie ogródek na rynku?

Opublikowano: sob, 23 maj 2020 12:17
Autor:

KOLBUSZOWA. Kto wynajmie ogródek na rynku?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Burmistrz Kolbuszowej na stronie urzędu poinformował o możliwości składania pisemnych wniosków na dzierżawę gruntu pod ogródki piwne na płycie rynku przy ul. Plac Wolności.

W przypadku, kiedy do kolbuszowskiego magistratu wpłynie więcej niż jeden wniosek o dzierżawę, zostanie ogłoszony przetarg. Czytamy w rozporządzeniu, że okres "wynajmu" będzie opiewał na trzy miesiące. W grę wchodzi przedłużenie tego okresu po wcześniejszym, pisemnym wniosku przez zainteresowanego. 

W drugim paragrafie zarządzenia znalazł się, jakże ważny podpunkt, który mówi o zapewnienia ładu i estetyki rynku w Kolbuszowej, że parasole powinny być w kolorze pastelowym. 

Wysokość miesięcznej stawki za zajęcie 100 mkw powierzchni w deklarowanym okresie wynosi 300 zł + VAT, płatne z góry do 10 dnia każdego miesiąca. W ogłoszeniu znalazł się także zapis, że prowadzący punkty gastronomiczne powinni stosować aktualne zalecenia. Chodzi o wytyczne Ministerstwa Rozwoju i głównego inspektora sanitarnego, dotyczące funkcjonowania i gastronomii w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce. 

- Osoby zainteresowane mogą składać wnioski o dzierżawę w terminie do 25 maja - poinformował włodarz gminy. 

O terminy otwarcia ogródków, podczas majowej sesji, dopytywał radny Józef Fryc. Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, wyjaśnił wówczas, że trudno sobie wyobrazić, stosując się do wytycznych głównego inspektoratu sanitarnego, by można było uruchomić ogródki na rynku. 

- Jeżeli te wytyczne się zmienią i będzie taka możliwość, natychmiast przystępujemy do otwarcia ogródków - zapewnił włodarz. Dodał także, że magistrat taką decyzję musi poprzedzić zapytaniem ofertowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE