Reklama

KOLBUSZOWA. Ilu wiernych w kolegiacie od poniedziałku? Proboszcz Szumierz wyjaśnia

Opublikowano: pt, 17 kwi 2020 18:48
Autor:

KOLBUSZOWA. Ilu wiernych w kolegiacie od poniedziałku? Proboszcz Szumierz wyjaśnia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od poniedziałku (20 kwietnia) w kościołach może przebywać jedna osoba na określoną liczbę metrów kwadratowych. Co ten przelicznik oznacza dla wiernych z parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej?

- Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na jedną osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni - czytamy na stronie gov.pl. 

W kościołach w Polsce rozpoczęło się wyliczanie powierzchni. Nie ominęło ono również największej świątyni w powiecie kolbuszowskim. 

- W naszym przypadku wyszło 58 osób - mówi ks. Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej kolegiaty.

Mimo zmiany w rządowych obostrzeniach duchowny wciąż zachęca do tego, aby pozostać w domach i skorzystać z udzielonej dyspensy. Apeluje również o to, aby na nabożeństwa przychodziły przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją mszy św.,

- Jedyną możliwością walki z koronawirusem jest zostanie w domu i ograniczenie wychodzenia do minimum. Szczególnie mam tutaj na myśli osoby starsze, schorowane, z obniżoną odpornością - dodaje ks. Szumierz. 

Wszystkie nabożeństwa z Kolbuszowej, łącznie np. z mszami pogrzebowymi, są transmitowane w internecie. Osoby, które zdecydują się uczestniczyć we mszy, muszą mieć zakryte usta i nos. Jedynie w czasie przyjmowania komunii świętej, powinny uchylić maseczkę, ściągając ją na chwilę z jednej strony. 

Preferowanym sposobem przyjmowania komunii św., jest jej przyjmowanie na rękę. Komunikant trzeba włożyć do ust przy kapłanie – nie można odchodzić z komunią świętą na ręce.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.