Reklama

Reklama

Dzwon "Głos Nienarodzonych". Symboliczne wprowadzenie w Kolbuszowej [WIDEO - ZDJĘCIA - AKTUALIZACJA]

Opublikowano: pon, 22 mar 2021 18:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek (25 marca), miało nastąpić symboliczne wprowadzenie dzwonu „Głos Nienarodzonych”. W uroczystości w kolbuszowskiej kolegiacie wziąć miał udział biskup rzeszowski Jan Wątroba. Tak się jednak nie stanie.

Reklama

Tego dnia przypada Dzień Świętości Życia.

- J.E. ks. bp Jan Wątroba o godz. 17 odprawi mszę świętą w obronie życia poczętego

- zapowiadała kolbuszowska kolegiata. 


ZOBACZ TAKŻE: Płatna strefa parkowania w Kolbuszowej. Koniec bezpłatnych 30 minut?


W poniedziałek (22 marca) przed godziną 21, kolbuszowska kolegiata poinformowała na swojej stronie na Facebooku, że uroczystość jednak się nie odbędzie. 

- Ze względu na sytuację epidemiczną, symboliczne wprowadzenie dzwonu „Głos Nienarodzonych”, zostaje odłożone na czas późniejszy

- czytamy w komunikacie. Konkretnej daty nie podano. 

Powstał w Przemyślu

Na pomysł powstania dzwonu "Głos Nienarodzonych" wpadł pochodzący z powiatu kolbuszowskiego Bogdan Romaniuk, wiceprezes fundacji "Życiu Tak". 

W ubiegłym roku, 26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, w pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu został odlany ważący niemal tonę dzwon.

- Ma on budzić sumienie nie tylko przywódców państw, ale także zwykłych ludzi. Ma uwrażliwiać i prowadzić do zmian w poszczególnych państwach na płaszczyźnie legislacyjnej

- zaznacza wiceprezes fundacji "Życiu Tak".

Poświęcony przez papieża 

23 września 2020 roku papież Franciszek poświęcił Dzwon Głos Nienarodzonych. Dokonał również pierwszego symbolicznego uderzenia.

Dzwon ma symbolizować krzyk dzieci nienarodzonych oraz wołać o zaprzestanie zabijania dzieci w łonach matek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.