Reklama

Reklama

KOLBUSZOWA DOLNA. Jest decyzja w sprawie interpelacji radnego Panka

Opublikowano: 30 lipca 2019 07:58
Autor:

KOLBUSZOWA DOLNA. Jest decyzja w sprawie interpelacji radnego Panka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rady Piotr Panek zna już decyzję, jaką podjęła komisja do spraw organizacji ruchu w sprawie montażu lustra drogowego przy ul. Łąkowej.

Pod koniec czerwca do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej wpłynął zatwierdzony przez starostę Józefa Kardysia protokół. Sprawozdanie było podsumowaniem z przeglądu oznakowania dróg powiatowych i gminnych. Komisja wzięła również pod uwagę wnioski w sprawie sugerowanych zmian w organizacji ruchu. 

Z dokumentu wynika, że negatywnie rozpatrzono wniosek radnego Panka dotyczący ustawienia lustra drogowego. Kierowcy z ul. Łąkowej w Kolbuszowej Dolnej będą musieli zwiększyć tam swoją uwagę, aby bezpiecznie włączyć się do ruchu. 

Lustra drogowe wypukłe o zwiększonym kącie obserwacji stosuje się w miejscach, gdzie stojące przy drodze budynki, słupy, drzewa ograniczają widoczność kierującym pojazdami. Dotyczy to przede wszystkim:

  • skrzyżowań dróg i ulic osiedlowych
  • wyjazdów z posesji
  • przystanków komunikacji zbiorowej na łukach dróg (torów) lub ulic
  • dróg wewnętrznych w zakładach produkcyjnych, obiektach handlowych itp.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.