Reklama

Kolbuszowa. Coraz więcej policjantów na zwolnieniach

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Coraz więcej policjantów na zwolnieniach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Blisko 20 proc. kolbuszowskich funkcjonariuszy przebywa na zwolnieniu chorobowym. Prawdopodobnie jest to związane z trwającym protestem służb mundurowych.

Jak informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej, według danych z wtorku, 6 listopada, około 20 procent stanu etatowego kolbuszowskich policjantów, 18 osób, przebywa na L4. - Staramy się, aby ta absencja nie wpłynęła na bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu - zapewnia rzeczniczka kolbuszowskiej komendy.

Mundurowi w całej Polsce akcję protestacyjną rozpoczęli w lipcu. Przyłączyli się do niej również kolbuszowscy policjanci. - Funkcjonariusze nadal w ramach trwającego protestu starają się w większości pouczać sprawców wykroczeń. Jednak w przypadku rażących naruszeń przepisów sprawcy nie mogą liczyć na "taryfę ulgową" - mówi oficer prasowy. 

Policjanci domagają się od strony rządowej m.in. wyższych zarobków (podwyżki pensji o 650 zł) i powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE