reklama
reklama

Kolbuszowa chce pomóc ofiarom powodzi. Rozpoczęła się zbiórka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Kolbuszowa chce pomóc ofiarom powodzi. Rozpoczęła się zbiórka - Zdjęcie główne

Kolbuszowa chce pomóc ofiarom powodzi. | foto UM Kolbuszowa

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCIGmina Kolbuszowa postanowiła udzielić pomocy poszkodowanym mieszkańcom, których nawiedziły ogromne ulewy oraz powódź. W związku z tym organizuje zbiórkę.
reklama

- W obliczu trudnej sytuacji, jaką przeżywają nasi rodacy z Dolnego Śląska dotknięci skutkami powodzi, apeluje o wsparcie i solidarność - napisał Grzegorz Romaniuk, burmistrz Kolbuszowej.

Reagując na potrzeby osób poszkodowanych przez powódź, zorganizowana zostanie zbiórka darów w Kolbuszowej oraz sołectwach gminy Kolbuszowa, która potrwa do środy, 18 września.

Dary dla powodzian 

- Serdecznie zachęcamy do przekazywania artykułów najbardziej potrzebnych w tym trudnym czasie, takich jak konserwy, artykuły higieniczne oraz środki czystości

- zachęca burmistrz oraz urzędnicy.

Gdzie zbiórka? 

Dary można dostarczać do sołtysów w środę (18 września) w godzinach od 17:00 do 20:00, a w obrębie miasta do siedziby Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu od poniedziałku do środy.

- Każdy gest wsparcia ma ogromne znaczenie i przyczynia się do łagodzenia trudności, z jakimi zmaga się społeczność Dolnego Śląska. Dziękuję za każdą formę pomocy

- zaznaczył Grzegorz Romaniuk.

Stan klęski żywiołowej w Polsce

– Stan klęski żywiołowej jest właściwym krokiem do uruchomienia sił, środków i finansowania w ramach mechanizmu europejskiego RescUE

– wyjaśnił Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

– Dobrze, że zostały zadysponowane Brzegowe Stacje Ratownictwa SAR i dobrze, że zbiornik Racibórz Dolny rozpoczął retencjonowanie fali. Skoro już wiemy, że jest bardzo źle, to czas by Bruksela pokazała swoją solidarność, tak jak my to robiliśmy wielokrotnie w powodziach, pożarach i klęskach w UE – dodał. 

Przypomnijmy, stan klęski żywiołowe może być wprowadzony na obszarze, na którym wystąpiła klęska, a także na obszarze, na którym wystąpiły lub mogą wystąpić jej skutki. Wprowadza się go na czas nie dłuższy niż 30 dni. Za zgodą sejmu może pozostać przedłużony. 

O tym, jakie będą pierwsze działania związanie ze stanem klęski, dowiemy się po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Ministrów.

Nie ma prądu i wody. Brakuje również jedzenia i picia 

Sytuacja na południu Polski wciąż jest niewyobrażalnie trudna. Cześć miast jest odcięta od świata, zalane są nie tylko ulice, ale i domy. Niektóre z nich nie nadają się nawet do remontu. Dramatyczne sytuacja jest m.in. w Lądku Zdroju. Tam wielka woda ustępuję, jednak dramat mieszkańców trwa. Tomasz Nowicki, burmistrz miasta poinformował, że brakuje wody i prądu. 

– Jesteśmy odcięci od świata. Potrzebujemy jedzenia i picia

– przyznał.

Wiadomo, że odbudowa miasta potrwa wiele miesięcy.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama