Reklama

Kolbuszowa: 18-latek skoczył z mostu przy ul. Plac Wolności do Nilu. Z wody wyciągnęli go strażacy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Kolbuszowa: 18-latek skoczył z mostu przy ul. Plac Wolności do Nilu. Z wody wyciągnęli go strażacy - Zdjęcie główne

18-latek skoczył z mostku wprost do Nilu. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczoraj (czwartek, 2 lutego) 18-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego skoczył z mostu przy ul. Plac Wolności w Kolbuszowej wprost do rzeki Nil. Na pomoc ruszyli policjanci i strażacy, którzy wyciągnęli młodego chłopaka z wody. Trafił do szpitala.

Kolbuszowska straż pożarna zgłoszenie o próbie samobójczej otrzymała o godz. 21:35. Młody mężczyzna skoczył z mostu przy komendzie policji wprost do rzeki Nil. Na miejsce wysłano wszystkie służby.

Od bryg. Marcina Wieczerzaka, oficera prasowego KP PSP w Kolbuszowej, usłyszeliśmy, że 18-latka z wody wyciągnęli strażacy. Mężczyzna z zachowanymi funkcjami życiowymi został przekazany kolbuszowskim ratownikom medycznym.

Od dyżurnego PSP usłyszeliśmy, że chłopak w momencie wyciągnięcia z wody był nieprzytomny. Funkcjonariusze udrożnili mu drogi oddechowe oraz zabezpieczyli przed utratą ciepła.

Kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce. Na szczęście chłopakowi nic poważnego się nie stało.

- Około godz. 21:30 wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że 18-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego skoczył z mostu do rzeki Nil. Nie doznał żadnych poważnych obrażeń ciała. Ze względu na inne okoliczności trafił do szpitala

- poinformowała w rozmowie z nami funkcjonariuszka.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że 18-latek w karetce pogotowia miał zachowywać się agresywnie i wyrywać się ratownikom.

___

Sygnały, że ktoś bliski chce popełnić samobójstwo. Sprawdź, jak uratować życie

Zauważalne są pewne symptomy, które pozwalają w porę wykryć stan, w jakim znajduje się niedoszły samobójca. Nie wszystkie te symptomy muszą występować jednocześnie. Nie są to też jedyne sygnały myśli samobójczych. Mogą jednak wskazywać na niepokojące zmiany w psychice.

Umiejętność rozpoznania tych sygnałów może uratować komuś życie. Należy zwrócić uwagę na następujące objawy i zachowania:

 • Zmiana trybu funkcjonowania: nadmierna senność w ciągu dnia, nietypowe pobudzenie nocą, odmawianie jedzenia lub kompulsywne objadanie.
 • Chroniczne zmęczenie, brak energii, ospałość.
 • Nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu lub inne autodestrukcyjne formy zachowań i odurzania się.
 • Trudności z podejmowaniem codziennych obowiązków. Najprostsze czynności stają się wyzwaniem nie do pokonania.
 • Rezygnacja z dawniej lubianych aktywności, zajęć, rzeczy; twierdzenie, że nic nie sprawia przyjemności.
 • Niechęć do ludzi, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, milczenie.
 • Częsty płacz.
 • Rozdrażnienie i niestabilne emocje, popadanie w skrajności od euforii do rozpaczy.
 • Wyrażanie przekonań "nikt mnie nie kocha", "jestem niepotrzebny".
 • Zaniedbywanie siebie i swojego otoczenia.

Widząc nawet część z powyższych zachowań, warto skonsultować sytuację ze specjalistą. Osoba myśląca o samobójstwie może zaprzeczać, że ma takie plany. Nie jest jednak prawdą mit, że ludzie mówiący o chęci odebrania sobie życia, w rzeczywistości tego nie zrobią.  

Pomoc można uzyskać, kontaktując się z osobami dyżurującymi pod bezpłatnymi numerami telefonów m.in.:

 • 116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.
 • 116 111 Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).
 • 800 12 00 02 Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" czynny jest przez całą dobę. Dzwoniąc pod podany numer, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną i informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy