Reklama

Kobieta przewróciła się i złamała rękę. - Ślizgawka na ulicach Kolbuszowej - mówią mieszkańcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: B. Posłuszny

Kobieta przewróciła się i złamała rękę. - Ślizgawka na ulicach Kolbuszowej - mówią mieszkańcy - Zdjęcie główne

Po marznących opadach deszczu na chodnikach zrobiło się lodowisko. | foto B. Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - W Kolbuszowej nie ma lodowiska, ale jest ślizgawka na każdym chodniku - alarmują nasi Czytelnicy. Warunki pogodowe niestety nie rozpieszczają.

Dzisiaj (wtorek 20 grudnia) kierowcy musieli uporać się z zamarznięta pokrywą lodu na swoich samochodach. Nie lepiej było na drodze. Tak zwana szklanka utrudniała przejazd. Trzeba było mieć się na baczności, żeby nie wpaść w poślizg. Ślisko było szczególnie na chodnikach. 

- Jest bardzo ślisko. Trzeba uważać szczególnie na chodnikach i przejściach dla pieszych, żeby nie spędzić świąt w gipsie 

- mówi mieszkaniec miasta. 

 

Urząd Miejski w Kolbuszowej kilka dni temu apelował do mieszkańców, aby w związku z trwającym okresem zimowym i pojawiającymi się opadami śniegu istnieje konieczności usuwania zalegającego śniegu na dachach i chodnikach, jak i usuwania sopli z obiektów budowlanych, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych. Na bieżąco należy też usuwać z budynków sąsiadujących z drogą lub chodnikiem wszelkie sople i nawisy śniegu. Obowiązki te wynikają między innymi z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Mundurowi przypominają, że śliskość chodników powinna być likwidowana poprzez posypywanie chodników materiałami szorstkimi np.: piaskiem, bez stosowania środków chemicznych. Zalegający śnieg na chodnikach powoduje ich śliskość, co może stwarzać zagrożenie dla zdrowia lub życia osób z nich korzystających.

Należy również usuwać z dachów i gzymsów obiektów budowlanych bezpośrednio sąsiadujących z drogami i chodnikami sople lodowe i nawisy śniegu, niezwłocznie po ich powstaniu.

Funkcjonariusze policji i straży miejskiej mogą ukarać mandatem karnym osoby niewywiązujące się z nałożonych obowiązków. Właściciel lub zarządca nieposprzątanego chodnika musi liczyć się również z wypłaceniem odszkodowania i grzywny w przypadku gdy pieszy dozna obrażeń.

Jedna z pieszych we wtorek (20 grudnia) przechodząc obok ul. Placu Wolności w Kolbuszowej, przewróciła się i złamała rękę. Na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego z Kolbuszowej i udzielił pomocy poszkodowanej. 

W godzinach południowych mróz zaczął odpuszczać, ale wieczorem temperatura znowu spadnie poniżej zera. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy