Reklama

Kilkadziesiąt tysięcy na walkę z alkoholem

Opublikowano: ndz, 29 lis 2020 11:03
Autor:

Kilkadziesiąt tysięcy na walkę z alkoholem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas chce przeznaczyć ponad 40 tysięcy złotych na program związany z przeciwdziałaniem alkoholizmowi.

Radni jednogłośnie przegłosowali Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 rok. Jak rozlokowano 42 tysiące złotych?

Na wynagrodzenie członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Programów Alkoholowych za udział w posiedzeniach i kontroli zabezpieczono tysiąc złotych. Tyle samo pochłonąć mają zakupy materiałów edukacyjnych dla bibliotek.

Cmolaska gmina w programie zawarła także zwrot kosztów dojazdów osobom uzależnionym i współuzależnionym do ośrodków terapii uzależnień oraz opłaty sądowe związane ze skierowaniem osób na leczenie. Na ten cel zostanie zabezpieczone 500 zł.


 Organizację i sfinansowanie różnych form spędzania czasu wolnego - obozy letnie, zimowe, biwaki, wycieczki kosztować mają tysiąc złotych. Najwięcej, bo 20 tys. zł, zostanie przekazane na nadzór nad działalnością, doposażenie i finansowanie świetlic na terenie gminy.

 Organizowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży, m.in. prowadzenie programów profilaktycznych we wszystkich szkołach, uczenie dzieci młodzieży zdrowego stylu życia, organizowanie konkursów i imprez, festyny i zawody sportowe kosztować mają 2,5 tys. zł. Kolejne 16 tys. zł zabezpieczono na organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z rodzin patologicznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.